کاهش موجودی اتریوم

More Ethereum Has Been Burned Than Minted in the Past 24 Hours

0

کاهش موجودی اتریوم

 

پیاده‌سازی پروپوزال  EIP-1559 باعث شده است کارمزد مبنا در تراکنش‌های اتریوم سوزانده شود و این رمز ارز خاصیت ضد تورمی پیدا کند . روز گذشته تعداد اترهای استخراج شده از اترهای سوزانده شده کمتر بوده است و همین امر باعث شده است قیمت  ETH  افزایش یابد.

با پیاده‌سازی  EIP-1559  در شبکه اتریوم  ماه گذشته ، بنا بر این نهاده شده بود که نرخ رشد موجودی  ETH   در گردش اندکی کاسته شود . با این حال در  24 ساعت گذشته نه تنها موجودی کل اتریوم افزایش نیافته است بلکه از آن هم مقداری کاسته شده است.

مقدار اتریوم سوزانده شده نسبت به اتریوم استخراج شده در شبانه‌روز گذشته بیشتر بوده است. این موضوع بدان معنا است موجودی اتر در روز جاری کمتر از دیروز است. متخصصان معتقدند این اولین بار است که شبکه با چنین شرایطی مواجه شده است.

پروپوزال  EIP-1559 یک پیشنهاد تغییر در کدنویسی بلاکچین اتریوم بود که بر اساس آن حجم بلاک‌ها می‌تواند افزایش یابد تا تراکنش‌های بیشتری در شبکه ارسال شود. به دلیل افزایش محبوبیت  NFTها و برنامه‌های دیفای نظیر پروتکل وام‌دهی

آوه ( Aave )   و صرافی یونی‌سواپ ، شبکه اتریوم با ازدحام زیادی مواجه شده بود.

بخشی از این پروپوزال ، به ایجاد کارمزد مبنا برای هر تراکنش مرتبط است. به جای آنکه کارمزدها به ماینرها برسد ، کارمزد مبنا سوزانده می‌شود . این ایده به منظور کاهش کل موجودی اتر بود که برخلاف بیت کوین، سقف مشخصی ندارد. در نتیجه ، از نظر تئوری قیمت اتر افزایش می‌یابد.

اگرچه   EIP-1559  نرخ رشد موجودی اتر را کاهش می‌دهد، اما لزوما باعث کاهش موجودی اتریوم نمی‌شود زیرا ماینرها هم‌چنان در صدد حفظ اترهایی هستند که تازه استخراج شده‌اند. تا زمانی که مقدار اترهای جدید بیشتر از کارمزد مبنا باشد ، موجودی اتر افزایش می‌یابد . اما این موضوع حداقل در شرایط کنونی رخ نداده است.

طبق گزارش وبسایت   Ultrasound Money، از زمان تغییر کد اتریوم در تاریخ  4  آگوست تاکنون ، بیش از   188 هزار  اتر سوزانده شده است. این مقدار معادل با  736 میلیون دلار است. این تغییر مستقیما بر قیمت اتر تاثیرگذار بوده و قیمت آن را از 2516  دلار در تاریخ 4  آگوست به  3926  دلار رسانده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .