کاهش کارمزدهای تراکنش های بیتکوین به زیر 4 دلار

Bitcoin Transaction Fees Sink to 2020 Prices As Bull Run Wanes

0

کاهش کارمزدهای تراکنش های  بیتکوین  به زیر 4 دلار

 

دیروز میانگین کارمزد تراکنش ها در شبکه بیت کوین به 3.92 دلار رسید که نشانگر افت شدید آن از بالاترین رقم  62.78  دلار ثبت شده در روز 21 آوریل سال جاری (1 اردیبهشت) می باشد. لازم به یادآوری است که آخرین باری که کارمزد تراکنش ها به این اندازه پایین بود ، 23 دسامبر سال گذشته (3  دی 99) بود . طبق داده های   BitInfoCharts، در آن زمان ، متوسط ​​هزینه تراکنش های بیت کوین  3.61  دلار بوده است.

روز  14 آوریل  (25  فروردین )، بیت کوین به بالاترین سطح قیمت خود یعنی 64.3 هزار دلار رسید. در آن روز، متوسط ​​کارمزد تراکنش ها برابر با 29 دلار بود . تنها یک هفته بعد ، قیمت تا حدود 55 هزار دلار کاهش یافت و نرخ کارمزد به 62.79 دلار رسید . در این زمان بیش از  130000  تراکنش پردازش نشده در شبکه انباشته شد.

می توان گفت هزینه های بالای معاملات با فعالیت زیاد در یک شبکه بلاکچین ارتباط مستقیم دارند . هنگامی که تعداد افراد بیشتری برای ورود به شبکه بیت کوین تلاش می کنند ، هزینه ها افزایش می یابد ، چرا که از میزان عرضه این ارز توسط ماینرها پیشی می گیرد . وقتی سرمایه گذاران برای خروج هجوم بیاورند، این هزینه ها حتی بیشتر از قبل افزایش پیدا می کنند. با توجه به سرکوب های نظارتی اخیر در کشور چین و کاهش چشمگیر قیمت بیت کوین ، میزان فعالیت کاربران در این شبکه نیز کاهش ملموسی داشته است و احتمالاً همین امر سبب شده است هزینه انجام معاملات در این بلاکچین تا این میزان کاهش پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .