یک شهروند 24 ساله  نیویورکی  در  ICO   هفت میلیون دلار کلاهبرداری کرد

ICO fraudster pleads guilty to $7m Covid-relief loan scam

0

یک شهروند 24 ساله  نیویورکی  در  ICO   هفت میلیون دلار کلاهبرداری کرد

 

یک فرد متقلب در  ICO   بیش از 7 میلیون دلار که از کلاهبرداری به دست آورده بود را برای هزینه های شخصی لاکچری  از جمله :  ساعت رولکس ، یک آپارتمان لوکس و یک مرسدس جدید ، استفاده کرده بود .

این شهروند 24 ساله نیویورکی به جرم گرفتن بیش از 7 میلیون دلار کمک برای  Covid-19 از طریق برنامه های وام تقلبی و گمراه کردن سرمایه گذاران در یک پیشنهاد اولیه کوین جعلی در سال 2018  ، گناهکار شناخته شد .

طبق اطلاعیه 20 آوریل (31 فروردین 1400) از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده ، یک شهروند تایوانی بنام ( جاستین چنگ  ) که همچنین به عنوان “ جاستین جونگ ” شناخته می شود ، مجموعه ای از درخواست های وام آنلاین را همراه با سوابق جعلی مالیات و حقوق و دستمزد ، بین ماه های می و آگوست ( اردیبهشت-خرداد 1399 ) سال گذشته ارسال کرد.

برنامه های چنگ ، شامل پرونده های جعلی مالیات  IRS و لیست حقوقی و اسامی 200 کارمندی که  1.5 میلیون دلار حقوق ماهانه از مشاغل ( چنگ ) کسب کرده بودند ، میشد .

همچنین ، این لیست شامل اسامی چهره های شناخته شده فعلی و سابق از جمله مجری برنامه Good Morning America و مربی سابق فوتبال Penn         State   بود ،

این کلاهبردار علاوه بر درخواست از حداقل پنج بانک مختلف ، درخواست های وام را به برنامه های دولتی ( U.S. Paycheck Protection Program و Economic Injury Disaster Loan  ) ، ارسال کرده بود .

دادستان ایالات متحده آمریکا گفت :

چنگ با استفاده از اسناد جعلی در این فرآیند ، به  SBA  و چندین بانک در مورد مالکیت شرکت های خود ، تعداد کارمندان و نحوه استفاده از درآمد وام دروغ گفته است .”

او خود را  ( کارآفرین سریالی  )  توصیف کرده بود و همچنین ، اعتراف کرد که به دلیل استفاده از  ICO  تقلبی ، بین ماه های  اگوست و اکتبر  2018   ( مرداد تا مهر  1397 )  برای شرکت خود ، گناهکار شناخته شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .