نگاه به یکسال مهم و تاریخی

Crypto Long & Short: Looking Back on a Monumental Year

0

 

نگاه به یکسال مهم و تاریخی

اولین مقاله از Crypto Long & Short در 2021 قالب متفاوتی دارد: به جای مقاله معمولی ، من از برخی از تحلیلگران برجسته صنعت – از جمله Kaiko ، IntoTheBlock ، skew.com و Arcane Crypto – خواسته ام نمودارهای مورد علاقه خود را با شما به اشتراک بگذارند. عمق و کیفیت معیارهای موجود برای ناظران بازار در این سال جهش داشته است و کار این تحلیلگران و سایرین تا حد زیادی کمک می کند تا به سرمایه گذاران کمک کند تا علاوه بر درک بهتر اکوسیستم رمزارز ، از تفاوت دارایی ها و بازارهای جذاب آن مطلع شوند.

سقوط بازار  در ماه مارس به عنوان یکی از سریعترین فروش های گسترده در بازارهای رمزارز در تاریخ ثبت خواهد شد. در طول یک ساعت ، قیمت بیت کوین (BTC ، 5/4٪) هزاران دلار سقوط کرد. این نمودار مجموع پیشنهادات و درخواست های درج شده در سفارش Coinbase’s BTC-USD را قبل ، حین و بعد از سقوط اولیه قیمت نشان می دهد. ما می توانیم مشاهده کنیم که هنگامی که سقوط در حوالی ساعت 10:30 صبح آغاز شد ، مقدار سفارشات موجود در بازار میانی چقدر بود که بحران نقدینگی را مجبور کرد که سقوط شدید قیمت را تداوم ببخشد.

این نمودار یکی از موارد مورد علاقه من است زیرا نقش مهمی را که سازندگان بازار در ایجاد و حفظ نقدینگی در بازار ارزهای رمزپایه ایفا می کنند ، نشان می دهد. در نهایت ، سقوط  در ماه مارس ثابت کرد که قیمت یک دارایی اغلب بازتاب “ارزش واقعی در یک زمان مشخص شده از طریق روند کشف قیمت مبتنی بر بازار”  است و بیشتر محصول حلقه های بازخورد بی امان ناشی از تصفیه های خودکار است عمق سفارش با بلوغ بازار ارزهای رمزپایه و بهبود نقدینگی ، ما را قادر میسازد که از میزان و تعداد دفعات سقوط قیمت ها آگاه شویم.

Source: Kaiko

IntoTheBlock انتقال های زنجیره ای بیش از 100000 دلار را به عنوان “معاملات بزرگ” طبقه بندی می کند. حجم کل معاملات بزرگ به عنوان وکالت فعالیت معاملات سرمایه گذاران سازمانی و ارزش خالص دارایی افراد بالا است.

حجم زیادی از معاملات برای بیت کوین در سال 2020 همراه با علاقه سازمانی رشد قابل توجهی داشته است. با مقایسه متوسط ​​حجم معاملات بزرگ بلاکچین بیت کوین در دسامبر 2020 نسبت به دسامبر 2019 ، مشاهده می کنیم که بیش از چهار برابر شده است و از متوسط ​​7 میلیارد دلار در روز به بیش از 30 میلیارد دلار رسیده است.

 

Source: IntoTheBlock

در سال 2020 ، موسسات سرانجام از بیت کوین استقبال کردند اما نه به همان شکلی که انتظار می رفت. به عنوان مثال ، سرمایه گذاران پیشرفته ای مانند صندوق های تامینی (hedge fund) با مشاهده ناکارآمدی های این بازار نوپا به دنبال جذب گسترده بودند. این امر به ویژه به موقعیت وام های سودآورمعاملات آتی بیت کوین CME تبدیل شده است که تقریباً به صورت هفتگی در سه ماهه آخر سال 2020 رکورد جدید ثبت می کند.

بخش مالیات غیرمتمرکز (DeFi) در نیمه اول سال شاهد تصویب متوسطی بود ، پروتکل های وام در فضا حاکم بودند. در آن زمان ، ارزش کل قفل شده در DeFi نسبتاً پایدار بود و بیشتر آن بین 700 تا 1 میلیارد دلار بود. سپس ، در 16 ژوئن ، کامپاند رمز حكمرانی خود را راه اندازی كرد. سپس علاقه به این بخش زیاد شد (کاملاً به معنای واقعی کلمه) ، زیرا تولید محصول،  بسیاری از شرکت کنندگان جدید را  جذب کرد.

  • ارزش کل قفل شده در DeFi از 670 میلیون دلار به 14.5 میلیارد دلار در سال 2020 رسیده است که رشد 2100 درصدی را نشان می دهد.
  • تا ماه دسامبر ، 1 میلیون آدرس منحصر به فرد به DeFi وابسته بودند که از ژانویه 10 برابر رشد داشته است. هم سیستم عامل های وام دهی و هم مبادلات غیرمتمرکز (DEX) در این سال به ویژه رشد شدیدی داشته اند ، در حالی که سیستم عامل های مشتق رشد متوسط ​​تر (البته قوی) داشته اند.

پیش بینی سال 2021: سیستم عامل های مشتقات DeFi با افزایش مقررات سختگیرانه در بازار متمرکز مشتقات ، معامله گران را به سمت بازارهای جایگزین سوق می دهند در نتیجه رشد چشمگیرتری خواهند داشت.

کسی می داند چه خبر است؟

به جای تلاش برای بازبینی عملکرد سالانه یا حتی هفتگی در بازارهای کلان (زیرا بسیاری از افراد این کار را عمیق تر و با چشم انداز بیشتر از آنچه من توانستم انجام داده ام) ، شما را با یک خلاصه عالی که ازدیگران شنیده شده است ، دعوت می کنم. یک ناظر ، وقتی از او سوال شد که چگونه سال 2020 را جمع بندی می کند میگوید:

“این مانند وقتی است که باید از جاده عبور کنید ، و با دقت به سمت راست و سپس به چپ نگاه می کنید ، و سپس توسط یک زیردریایی زیر گرفته می شوید.”

پیوندهای زنجیره ای

SkyBridge Capital آنتونی اسکاراموچی پیش از این 182 میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. TAKEAWAY: در بروشور صندوق بیت کوین افزایش تصویب ، کاهش ریسک ، نرخ بهره پایین و “چاپ پول بی سابقه” به عنوان برخی از دلایل مهم احترام بیت کوین ذکر شده است. نقل قولی از این بروشور: «بیت کوین طلای دیجیتال است. طلا بودن بهتر از طلا است. ”

BlackRock به دنبال استخدام معاون رئیس جمهور برای کمک به تقاضای پیشنهادهای مرتبط با رمزارزشرکت است. TAKEAWAY: گفته های اینجا این است که BlackRock در حال برنامه ریزی محصولات رمزارز است! این قطعاً پذیرش نهادی اصلی را نشان می دهد – بعید است که BlackRock این مرحله را انجام دهد مگر اینکه قبلاً تقاضای آن را دیده باشد.

مدیر صندوق VanEck درخواستی را برای صندوق قابل معامله با بیت کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرده است. TAKEAWAY: VanEck قبلاً و بدون موفقیت وجوه قابل معامله در بورس را پیشنهاد داده و آخرین درخواست خود را در سپتامبر 2019 پس گرفته است. این آخرین تلاش نشان می دهد که این شرکت معتقد است که اکنون محیط مساعدتر از گذشته است و احتمالاً شاهد ETF دیگر نیز خواهیم بود. مدیران پیشنهادات بیشتری را در ماه آینده ارائه می دهند.

در اوایل این هفته ، بورس تجاری شیکاگو (CME) برای مدت کوتاهی بزرگترین معاملات آتی بیت کوین  که با بهره بود به 1.66 میلیارد دلار رسید. TAKEAWAY: به نظر من ، این واضح ترین نشانه ای است که نشان می دهد علاقه نهادی به بیت کوین در حال افزایش است. در ابتدای سال 2020 ، نرخ سود آتی بیت کوین CME در رده پنجم قرار گرفت ، پس از BitMEX ، OKEx و Huobi. حجم روزانه معاملات آتی بیت کوین CME بسیار کمتر از همتایان آسیایی بورس است ، که این بدان معناست که تجارت کمتری و موقعیت استراتژیک تر از مبادلات رمزارز خارج از ایالات متحده است.

Gazpromneft ، زیرمجموعه نفت  وغول گاز طبیعی روسیه Gazprom ، محلی را برای استخراج رمز ارز در یکی از سایت های حفاری نفت در سیبری افتتاح کرده است. TAKEAWAY: در اینجا موضوعات زیادی وجود دارد: 2) گسترش جغرافیایی فعالیت استخراج رمزارز ؛ 3) گازپروم یک شرکت دولتی است (و البته غیرمستقیم) در استخراج رمزارز مشارکت می کند.

شرکت NexTech AR (NTAR) واقعیت افزوده کانادایی قصد دارد با استفاده از وجوه خزانه داری خود بیت کوین به ارزش 2 میلیون دلار برای “متنوع سازی سرمایه” خریداری کند. TAKEAWAY: این شرط بندی بزرگی نیست که MicroStrategy (MSTR) امسال داده است ، زیرا این مبلغ تقریباً 15٪ از پول نقد موجود در پایان Q3 است. مدیر عامل شرکت گفت که وی بیت کوین را دارای توانایی تشکر طولانی مدت بیش از نگه داشتن پول نقد می داند. طی ماه های آینده به احتمال زیاد شاهد اعلامیه های بیشتری از این دست خواهیم بود.

راسل اوکونگ ، بازیکن لیگ ملی فوتبال ، نیمی از حقوق سالانه 13 میلیون دلاری خود را با بیت کوین دریافت می کند ، از طریق راه اندازی رمزارز Zap ، که محصول Strike امکان پرداخت حقوق سنتی به بیت کوین را فراهم می کند. TAKEAWAY: جدا از تبلیغات برجسته ای که به بیت کوین می دهد (و ما احتمالاً در ماه های آینده شاهد خواهیم بود که ورزشکاران بیشتری اعلامیه های مربوط به رمزارز را انجام می دهند) ، این نیز نشانه ای از گسترش محصولات برای بازاری فراتر از مو سسات است. به گفته مدیرعامل Zap’s ، Strike اکنون می تواند از طریق مشارکت با دو بانک نامشخص به عنوان حساب چک استفاده شود. علاوه بر این ، طرفداری اوکونگ برای بیت کوین خبری نیست – او پروژه بیت کوین را راه اندازی کرد که در مورد رمزارز می نویسد و میزبانی می کند – بنابراین انتظار می رود درسال آینده شاهد نظرات عمومی هیجان انگیزتر بیشتری باشیم.

برای ما که در این صنعت کار می کنیم ، تماشای تعدادی از اعلامیه های شکست بیت کوین و مرگ قریب الوقوع به نوعی راحت و سرگرم کننده بوده است. وب سایت 99bitcoins.com “ادعاهای گفتگوی” بیت کوین را ردیابی کرده است و اکنون نشان می دهد که افراد بدبین در حال پرچم گذاری هستند. TAKEAWAY: این قابل درک است زیرا بیت کوین چند زمستان و رکود بازار را پشت سر گذاشته است. حیف است ، زیرا یک مزیت نادیده گرفته شده ازاین انتقاد این است که ما را مجبور به بهبود توضیحات خود می کند. هنوز آموزش زیادی برای انجام وجود دارد. اما به نظر می رسد که در حال حاضر خطر شغلی بیشتر در مقایسه با پیشنهاد سرمایه گذاری برای مشتری در انحلال بیت کوین است.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .