چهارمعیاری که نشان می دهد بالا رفتن قیمت کنونی بیت کوین با سال 2017 متفاوت است

Crypto Long & Short: 4 Metrics That Show How the Current Bitcoin Rally Is Different From 2017

0

 چهارمعیاری که نشان می دهد بالا رفتن قیمت کنونی بیت کوین با سال 2017 متفاوت است

بازارهای رمزازر در طول تاریخ توسط سرمایه گذاران خرده فروشی هدایت می شدند و سرمایه گذاران حرفه ای آن را دنبال می کردند. آیا این روند تغییر می کند؟ از این گذشته ، نوآوری در 15 سال گذشته با فناوری پیشرفته ، چهره ای برعکس این قضیه را ایجاد کرده و الگوی رهبری شرکت ها را به الگوی مصرف کننده تبدیل کرده است.

برتری خرده فروشی در سه ماهه چهارم سال 2017 کاملا آشکار بود ، زیرا در کنار قیمت هیاهوی رسانه ها افزایش یافت. بدون شک این بار تبلیغاتی خرده فروشی ها آرام تر صورت میگیرد . CNBC در نیمه اول Q4 2017 تقریباً 100 “بیت کوین (BTC ، +16 / 3٪)” داشت. در این شش هفته گذشته ، بیت کوین با بالاترین ارزش بازار در تمام مدت گذشته ، کمتر از 40 مورد ارائه کرده است. آیا اینجا جهنم دیوی دی تریدر و سرمایه گذارانی که “مثل رابین هود ” هستند اثرگذارند؟ آیا بررسی های تحریک آمیز آنها تمام شد؟

تشخیص روند سکولار در سرمایه گذاری رمزارز زودرس است ، بیشتر به این دلیل که دوگانگی خرده فروشی / نهادی مسئله  ساده ای است. در زیر ، چهار بعد از بازار را مرور خواهم کرد که نشان می دهد رفتار شرکت کنندگان در این دوره از رقابت متفاوت از سرمایه گذاران در سال 2017 است:

 • نهنگ های بیت کوین و تجارت در مقابل هولدینگ ها
 • بیت کوین در مقابل اتر و هر چیز دیگری
 • بازارهای آتی تنظیم شده
 • سرمایه گذاران America در مقابل E. Asia
 1. نهنگ های بیت کوین و تجارت در مقابل هولدینگ ها

تعداد آدرس هایی که حداقل یک بیت کوین در اختیار دارند از سرعت پایان ناپذیر از اواخر سال 2013 تا سقوط 2018 افزایش یافت. در سال 2019 دوباره شروع به کار کرد ، سپس در بهار امسال دوباره تسطیح کرد. این تفاوت از پایان سال 2017 است که با افزایش قیمت بیت کوین به اوج خود رسید.

مقایسه کنید با آنچه که می توانیم “میلیاردها” بیت کوین بنامیم ، آدرسهایی که حداقل 1000 BTC دارند. این نهنگ ها در اواخر سال 2017 به فروش می رسیدند. این بار لیست بلاکچین بورس فوربس در حال رشد است و کوچک نمی شود.

تراز آدرس باید با یک دانه نمک گرفته شود. آدرس ≠ نهادها. رفتار بهترین سیگنال است. اگر نهنگ هایی وجود دارند ، به كجا شنا می كنند؟ آنها کل زمستان کیف های بیت کوین خود را به همراه دارند. سکه نارنجی بیشتر در کیف پول هایی که خرید و به مدت طولانی نگهداری می شوندو کمتر در کیف پول هایی که تمایل به تجارت دارند جمع میشوند.

از سال 2017 تاکنون دو بار ، کاهش میزان انباشت دارنده شاخص اصلی در بالای بازار بوده است. در سال 2020 ، هنوز هیچ نشانه ای از کند شدن وجود ندارد.

 1. بیت کوین در مقابل اتر و هر چیز دیگر

بازار گاوی سال 2017 را به عنوان پدیده ای برای عرضه اولیه سکه (ICO) در Ethereum به دلیل اشتیاق  زیاد به یاد می آورد. با این حال ، هنگامی که بازار به مرحله اوج خود رسید ، اتر (ETH) روند خود را تا حد زیادی کامل کرده بود. در اواسط Q4 2017 ، بازده بیت کوین 23.9٪ بود. بازده اتر 6.9 بود. این اجرای بیت کوین Q4 بود که گاوها را تغذیه می کرد.

در مقایسه با سال 2020 شباهت ها و تفاوت ها گویای این امر است. مجدداً ، اتر از این رقابت پیش رفت ، اما این بار همگام با بیت کوین پیش رفت و در سه ماهه چهارم 23.2٪ به 28.4٪ بیت کوین قبل از عبور از 500 دلار در اوایل جمعه بازگشت . اگر الگوی 2017 تکرار شود ، گاوهای بیت کوین ممکن است دامنه بیشتری برای اجرا داشته باشند.

بنابراین ، آیا بازارهای رمزارز در حال تحکیم خود هستند؟ جواب بله یا خیر است. تسلط بیت کوین ، سهم نارنجی از کلاه بازار تجمعی ، در دهه 50 است. معمولاً ، این به معنای لیست کوتاه تری از دارایی است که عمده بازار را تشکیل می دهد. اما امسال نه.

پنج دارایی برتر در CoinDesk 20 با بیت کوین در حال رشد هستند ، اما از آنچه که پس از حباب 2017 بود ، شکننده تر است. (این رقم شامل سکه های ثابت و سایر دارایی های متصل است.)

 1. بازارهای آتی تنظیم شده

“موسسات اینجا هستند” گروه کری هستند که می توانند در مورد رشد بازار CME Bitcoin Futures آواز بخوانند ، که نشانگر افزایش تقاضا برای قرار گرفتن در معرض تنظیم بیت کوین از طریق کانالهای عملیاتی مستقر است. بهره باز CME در این هفته به 1 میلیارد دلار رسید ، که یک رکورد بی سابقه است.

با این حال ، بیشتر این رشد مربوط به قیمت بیت کوین است. و به طور کلی ، قراردادهای فرعی با ضریب تنظیم کمی که توسط افراد ، میزهای فروش و ارائه دهندگان نقدینگی معامله می شود ، CME را کوتاه جلوه میدهد . غیر منطقی است که اساس یک تلنگر نهادی را فقط بر رشد در CME بنا کنیم. بهتر است بگوییم مشارکت نهادی با بقیه بازار در حال رشد است.

 1. سرمایه گذاران America در مقابل E. Asia

به موازات رشد معاملات آتی CME ، جریان بیت کوین به سمت مبادلات آمریکای شمالی و خارج از مبادلات آسیای شرقی است.

تا جایی که جریان مبادلات نشان دهنده فعالیت مشارکت کنندگان است ، سرمایه گذاران آسیای شرقی بیت کوین را به این بازار گاوی می فروختند با نرخ هایی که قبلاً دیده نشده است. در همین حال ، علاقه آمریکای شمالی به بیت کوین از سال 2017 بیشترشده است.

یک نکته مهم: جریان در اینجا ممکن است نشان دهنده ترجیح بر معامله گران باشد تا فعالیت دراز مدت سرمایه گذاران. اتصال ثابت سکه (USDT ، -0.08)) (USDT) در شرف رشد است تا در این سه ماه بیش از 10 میلیارد دلار سقف بازار خود را رشد دهد. برخی از جریانات در شرق آسیا احتمالاً نشان دهنده جهش Tether به سمت تسلط ارز است ، زیرا معامله گران در بازارهای رمزارز بیشتر از بیت کوین طرفداری می کنند.

نتیجه

نگاه اجمالی: مسابقه گاوی امسال در واقع با سال 2017 متفاوت است ، اگرچه این بدان معنا نیست که چرخه اوج و تلاقی دیگری را شاهد نخواهیم بود. سیگنالهایی که به انواع سرمایه گذارانی که در آن شرکت می کنند اشاره میشود ، نشان می دهد که ما ممکن است در زمانی باشیم که بیت کوین سه سال پیش به بالاترین حد خود رسیده بود. تاریخچه بیت کوین پر است از روایاتی درباره تغییرات آینده یا تغییرات نظارتی که بازار را به طور اساسی تغییر می دهد. این روایت ها در گذشته بیش از حد زیاد بوده و احتمالاً اکنون نیز بیش از حد است. همین امر در روایت هایی که پیش بینی سقوط دلار را دارند ، صادق است.

آیا بازارهای مالی سنتی در حال از بین رفتن توسط همنوعان خود هستند؟ شاید ، اما این به طور ناگهانی بیت کوین را به یک پناهگاه امن یا یک حصار تبدیل نمی کند. الگوهای فعلی مشارکت رو به رشد سرمایه گذاران جدید ، در حجم بزرگتر وبه صورت بلند مدت احتمالاً ادامه خواهد یافت ، اما رمزازرهای بیت کوین و بازارهای پایین برای سرمایه گذاری در آینده قابل پیش بینی خطرناک خواهند بود و سرمایه گذاران باید با توجه به این مسایل  رفتار کنند.

بیت کوین در حال شکستن رکوردها است

در حالی که ما هنوز به بالاترین قیمت بی نظیر 20،000 دلاری در تمام مدت تاریخ نرسیده ایم ، معیارهای دیگر نشان می دهد که بیت کوین بسیار فراتر از قله های قبلی رشد کرده است.

هفته گذشته ، نیک کارتر ، سرمایه گذار ، قطعه ای را منتشر کرد به نام “9 نمودار بیت کوین در حال حاضر در بالاترین سطح همیشگی” که نشان می دهد بیت کوین تا کجا پیش رفته است و این افزایش آرام تا چه حد اساساً صعودی است.

در این قطعه ، NLW معیارهایی را که به بالاترین حد ممکن رسیده اند ، مرور می کند و یکی دیگر از مواردی را که پس از انتشار Nic توسط وی اتفاق افتاده اضافه می کند. معیارها عبارتند از:

 • آدرس هایی با مانده 10 دلار یا بیشتر
 • علاقه آزاد به معاملات آتی بیت کوین CME
 • بزرگنمایی
 • گزینه های بیت کوین علاقه را زیاد می کنند
 • بیت کوین با قیمت لیر ترکیه
 • بیت کوین که توسط Grayscale برگزار می شود
 • شناور بدون سکه پایدار
 • شبکه حل و فصل سیلورگیت
 • رشد اعتبار بومی رمزازر شده
 • سرمایه بازار

کسی هنوز می داند چه خبر است؟

یکی از مواردی که بیت کوین را به چنین سرمایه گذاری موفقی تبدیل می کند ، کمبود زیرساخت آن است. مانند اکثر سرمایه گذاران خرده فروشی ، من تمایل دارم سود را خیلی زود بگیرم. مانند بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین ، من سکه های خود را در سردخانه نگهداری می کنم ، به این معنی که آماده سازی آنها برای تجارت نیاز به زمان و تلاش دارد. ما سرمایه گذاران بیت کوین مانند مشتریان آخرالزمانی فیدلیتی هستیم که درگذشتند و با مرگ آنها ، استفاده از اوراق بهادار خود را متوقف کردند ، در نتیجه موفق تر از سایر مشتریان فیدلیتی هستند.

گفته شده ، بازده بیت کوین در این ماه سکه نارنجی را احتمالا با درصدی به استراتوسفر از نمونه کارهای خانواده من تبدیل کرده است.

(توجه: هیچ چیز در این خبرنامه توصیه سرمایه گذاری نیست. نویسنده دارای مقداری بیت کوین و اتر است.)

پیوندهای زنجیره ای

Rick Rieder ، مدیر اطلاعات درآمد ثابت BlackRock ، در مورد دارایی های رمزازر تحقیق می کند. آیا با صحبتی که ریدر صبح جمعه در CNBC کرد نشان می دهد بزرگترین مدیر دارایی جهان به طور جدی رمزارز را دنبال می کند: ؟ بله ، من این کار را می کنم ، زیرا عملکرد آن بسیار بیشتر از عبور یک میله طلا است. ” TAKEAWAY: اگر BlackRock درباره راهی را که  ریدر طی کرده صحبت می کند ، همه ما بهتر است کفش های دویدن خود را بپوشیم تا این وضعیت را حفظ کنیم.

IBM حق ثبت اختراع تحت پوشش معاملات مبتنی بر بلاکچین در بازی های ویدیویی آنلاین چند نفره بصورت گسترده مانند Fortnite و Call of Duty: Warzone را تضمین کرده است. TAKEAWAY: استارت آپ های بلاکچین در صنعت بازی از فناوری مشابه به عنوان راهی برای اطمینان از مالکیت بازیکن بر کالاهای مجازی و قابلیت حمل آنها بین بازی ها یاد کرده اند ، اما مشخص نیست که آیا مشوق های موجود در ساخت و انتشار بازی از انتقال به چنین ساختاری پشتیبانی می کند یا خیر. همچنین مشخص نیست که چگونه استفاده از بلاکچین های مجاز مانند IBM از یک پایگاه داده ساده در این موارد بهتر عمل میکند.

یک عامل بالقوه نادیده گرفته شده در روند فعلی بیت کوین: سرکوب پکن در میزهای معاملات رمزارز بدون نسخه ، که در آن استخراج کنندگان بیت کوین جدید ضرب شده را به پول نقد تبدیل می کنند. ما پس از گزارش اخبار روز دوشنبه ، این هفته در یک همکاری جدید CoinDesk با Axios شکست خوردیم (آن را بررسی کنید). TAKEAWAY: نصف شدن بیت کوین در سال 2020 باعث کاهش تأثیر عرضه جدید در بازار شد. با در اختیار داشتن سرمایه گذاران بیشتر ، عوامل تقاضا ممکن است بیشتر در این دوره محرک باشند. این بیشتر یک مسئله تأمین میان مدت است که باید کنترل شود ، زیرا ممکن است شکل گیری استخراج بیت کوین را تغییر دهد.

برایان بروکس ، مشاور عمومی سابق Coinbase ، برای خدمت در یک دوره 5 ساله برای هدایت دفتر نظارت بر ارز ، تنظیم کننده اصلی بانک ایالات متحده ، با کاخ سفید روبرو شده است. بروکس ، که به عنوان سرپرست وظیفه سرپرستی مشغول به کار بوده است ، قبلاً روی یک نامه عمومی نظارت داشت که به بانک های دارای مقررات ملی اجازه می دهد تا حق بازپرداخت رمزارز را ارائه دهند و حساب های ناشران ثابت سکه را مدیریت کنند. TAKEAWAY: بیشتر رمزارز به سمت تنظیم بازار اوراق بهادار و کالاها می رود. برای ارزهای غیرنظامی که در فهرست دارایی های رمزارز CoinDesk 20 قرار دارند ، مقررات بانکی به عنوان فعال کننده زیرساخت هایی که سرمایه گذاران حرفه ای برای شرکت در آن نیاز دارند ، قابل توجه تر است.

اپراتور مبادله رمزارز دریایی ، Binance از Forbes و دو روزنامه نگار آن را به اتهام افترا در مورد اسناد به اصطلاح “تای چی” که گفته می شود از داخل Binance به بیرون درز کرده است ، شکایت کرده و جزئیات استراتژی سواستفاده از نظر نظارتی را در TAKEAWAY ایالات متحده اعلام کرده است: مدیر عامل شرکت Changpeng “CZ “ژائو نسبت به ساختار شرکتی شرکت خود ابراز امیدواری کرده و از گفتن محل استقرار مقرهای قضایی بینانس خودداری کرده است. این نشانه عدم بلوغ زیرساخت های رمزارز است که یکی از بزرگترین اپراتورهای مبادله به شما نمی گوید طبق چه قانونی کار می کند.

گلدمن ساکس پیش بینی می کند ظرف 10 سال یوان دیجیتال ، ارز مجازی ملی برنامه ریزی شده برای چین ، به 1.6 تریلیون RMB (229 میلیارد دلار) و 19 تریلیون RMB (2.7 تریلیون دلار) ارزش پرداخت سالانه برسد. TAKEAWAY: اگر فکر می کنید اقدام PayPal برای استقبال از بیت کوین به عنوان یک رمپ برای رمزارز هیجان انگیز است ، باید در مورد فرصتی که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) ارائه می دهد واکنش نشان دهید. استعداد آنها به عنوان دروازه بستگی زیادی به ساختار و تنظیم دارد ، اما پتانسیل آن هم باید وجود داشته باشد.

در ژاپن ، 30 شرکت از تلاش مشترک برای صدور ین دیجیتال خصوصی خبر داده اند و گروه مالی Mitsubishi UFJ (MUFG) ، یکی از بزرگترین بانک های ژاپن ، از برنامه های خود برای راه اندازی شبکه پرداخت بلاکچین در سال 2021 خبر داده است. یوان دیجیتال چین (نگاه کنید به بالا) ، اما هر دو نمونه ای از روش هایی است که ارزهای دیجیتال می توانند به بانک های اصلی و مشتریان آن برسند. اقتصادهای شرق آسیا در این زمینه از ایالات متحده و اروپا پیشی گرفته اند . اگر فکر می کنید استفاده این نوع فناوری از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا دور از ذهن به نظر می رسد ، لطفاً بیشتر فکر کنید که احتمالاً در سال 2005 همین حرف را در مورد پیام کوتاه میگفتید.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .