چرخه تبلیغات رمزارز و شما

Crypto Hype Cycles and You

0

بیت کوین از طریق دوره های رونق پیشرفت می کند اما همیشه سطح جدیدی از پشتیبانی را پیدا می کند. این ممکن است امروزه در مورد قیمت و مردم صادق باشد

دیروز ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Messari ، رایان سلکیس در توئیتر خود نوشت که به دنبال استخدام 1000 تحلیلگر و محقق جدید در بوتیک ، شرکت اطلاعات رمز ارزهای خود است. این نوعی هدف است که برای تعریف در  مورد رمزارزها انجام شده است: جاه طلبی و جنون برابر هستند.

من از سلکیس پرسیدم که با 1000 تحلیلگر چه کار می کند ، چگونه می تواند چنین تیمی را هماهنگ کند ، چه منابعی را می خواهد برای آموزش آنها سرمایه گذاری کند و آیا پدر من باید یک متقاضی مناسب باشد. او مرا به یک پست وبلاگ ارجاع داد که او نیز توییت کرده بود.

“” مردان تحت تعقیب: برای سفر خطرناک. دستمزد کم ، سرمای سخت ، ماه ها تاریکی کامل ، خطر مداوم ،  وبازگشت مشکوک مطمئن هستند. در صورت موفقیت ، افتخار و قدردانی میشوند. “- ارنست شاکلتون ، کاوشگر قطب جنوب.”

اندکی پس از آن ، سلکیس در توئیتر خود نوشت ، “چگونه بسیاری از مردم هنوز در رزومه کاری در سال 2021 بسیار بد هستند؟” شاید منصفانه باشد که بگوییم دعوت او برای اقدام یک شروع سنگین است ، سلكیس نوشت ، یك گروه قبلی مساری 70 از 200 متقاضی را پذیرفت و برخی از تیزبین ترین  افراد در صنعت (رایان واتكینز ، جك پوردی و میسون نیستروم) را وارد صحنه كرد. اگرچه شک ندارم سلکیس در این راه موفق خواهد شد.

همانطور که دیگران اشاره کرده اند ، بزرگترین قدرت رمزارز، سرمایه فکری آن است. پاول تودور جونز دوم ، غول صندوق سرمایه گذاری Hedge ، از “مجادله عظیم افراد واقعاً باهوش و پیشرفته و معتقد به بیت کوین” تمجید کرد (BTC ، 46 / 0-٪).

در حالی که نیك كارتر خاطرنشان كرده است كه حتی اگر یك رویداد فاجعه بار برای BTC رخ دهد – مانند خطایی در كد ، موجی از ممنوعیت های دولت ، سقوط ناگهانی به صفر – احتمالاً تعداد كافی از توسعه دهندگان و نویسندگان وجود دارد كه مایل به دور زدن و بازسازی باشند

بیت کوین دارای اثرات شبکه ای مشابه سایر سیستم های ارتباطی و دیجیتالی است. در حالی که به وضوح رونق چرخه ای و شلوغی وجود دارد – جایی که سرمایه و مردم هجوم می آورند  و فقط پس از تغییر روند خارج می شوند – سطح قیمت بیت کوین در طول سال ها به طور مداوم پیشرفت کرده است.

به دنبال هر سقوط بزرگ ، بیت کوین سطح پشتیبانی بالاتری پیدا می کند. پس از افزایش تقریباً 1000 دلاری در سال 2014 ، BTC هرگز به زیر 200 دلار سقوط نکرد. پس از تقریباً رسیدن به 20،000 دلار در سال 2017 ، BTC جایگاه جدیدی بالاتر از 3000 دلار پیدا کرد. امروز ، این یک سوال دوباره پیش آمده است  که در آن بیت کوین ممکن است پس از بروز این چرخه دوباره تثبیت شود.

من استدلال می کنم که یک پدیده مشابه ، که اندازه گیری آن دشوارتر است ، بر سرمایه اجتماعی رمزپایه حاکم است.

Crypto از هر چرخه ای قویتر از آنچه وارد شده خارج شده است. این در مورد تمام معیارهای کلیدی صادق است: فعالیت های کارآفرینانه و توسعه دهنده ، تحقیقات دانشگاهی ، بلوغ زیرساختی ، پذیرش شرکت ها ، آگاهی عمومی و قیمت ساده ، از جمله “، فرد احراسم از پارادایم اخیراً نوشت.

به گفته گارتنر ، شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای ، “پروسه چرخه هایپ ” از یک محرک فناوری ، به قله های “انتظارات فزاینده” ، از طریق “یک شیب روشنگری” پیشرفت می کند و سرانجام به “فلات بهره وری” میرسد.

درخواست 1000 نفری مساری برای اقدام ، انتظارات فزاینده مردم در سراسر صنعت است. سالمندان دانشکده ، بانکداران ناراضی و کسانی که به دنبال تغییر هستند احتمالاً با نادیده گرفتن قیمت گران BTC در فضای NFT کار سختی دارند.

وقتی حباب تشکیل شد ، ما هنوز اینجا خواهیم بود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .