شش ساله شدن اتریوم

Ethereum Turns 6 Just Days Before Much-Anticipated "London" Hard Fork

0

شش ساله شدن  اتریوم

دیروز تولد رهبر آلتکوین‌ها و دومین ارز دیجیتال دنیای رمز ارزها ، اتر و شبکه آن اتریوم بود .

اما اتریوم چگونه به وجود آمد ؟

ویتالیک بوترین خالق شبکه اتریوم ایده اولیه آن را در سال ۲۰۱۳ مطرح کرد .  ویتالیک با هدف ارائه طرح خود در کنفرانس سالانه بیت کوین ، ژانویه  ۲۰۱۴  به فلوریدا سفر کرد .  در آنجا او با اولین هم‌بنیانگذاران اتریوم دیدار کرد . آن‌ها که جمعی از توسعه‌دهندگان دنیای ارزهای دیجیتال بودند ، ظرفیت بالای طرح بوترین را متوجه شدند و به آن علاقه نشان دادند.

به نقل از  یاهو فایننس ، آن‌ها در یک خانه ساحلی کوچک قرار گذاشتند و برای تبدیل ایده ویتالیک به واقعیت ، طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی بیان می‌کردند . با جدی‌تر شدن موضوع و پیشرفت‌هایی که ویتالیک شاهد آن بود ، از رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه واترلو انصراف داد و با دیگر اعضای تیم به شهر زاگ در سوئیس که اکنون به‌عنوان کریپتو ولی   ( crypto valley ) شناخته می‌شود ، نقل‌مکان کرد.

گاوین وود  ( Gavin Wood )  موسس پولکادات ، آنتونی دی لوریو ( Anthony di Lorio )    موسس    DeCentral،

جوزف لوبین  ( Joseph Lubin )  موسس  ConsenSys  و چارلز هاسکینسون  ( Charles Hoskinson )   موسس کاردانو ،

در آن زمان اعضای تیم اتریوم بودند . بعد از جمع‌آوری نزدیک به ۱۸ میلیون دلار در سال  ۲۰۱۴، توسعه‌دهندگان کار خود را شروع کردند و به‌آرامی ایده شبکه‌ای غیرمتمرکز به نام اتریوم تحقق یافت . اما بعد از مدتی با بروز اختلاف نظر در میان اعضای تیم زمزمه‌هایی مبنی بر انحلال تیم به گوش رسید ، اولین نفری که از تیم جدا شد هاسکینسون بود . بعد از او اعضای دیگر نیز تیم را ترک کردند .

امروز ویتالیک بوترین تنها فردی از آن جمع است که روی پروژه اتریوم کار می‌کند .

بعد از آزمایش‌های متعدد ،  سرانجام در ۳۰ جولای  ۲۰۱۵ ( هشت مرداد  ۱۳۹۴)   اولین بلاک شبکه اصلی اتریوم استخراج شد .

تا آن زمان دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مرتبط با آن نابالغ و تنها در اختیار بیت کوین بود .  با رشد سریع شبکه اتریوم ، این رمز ارز تازه متولد شده به یکی از اجزای مهم دیفای و کل صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شد .  در ژوئن ۲۰۱۷  با افزایش تب‌وتاب و رونق   ICOها ،   اتریوم برای پیشی گرفتن از بیت کوین خیز گرفت. حتی جفت توکن   ETH/BTC   به قیمت ۰.۱۵ رسید اما نتوانست از این بیشتر رشد کند. قیمت اتریوم در حال حاضر   2437.01   دلار است.

موفقیت اتریوم باعث شلوغی شبکه و افزایش کاربران و در نتیجه افزایش نرخ گس و کارمزد تراکنش‌ها شده است .

به همین دلیل اتریوم در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی برای مقیاس‌پذیری و حرکت به اتریوم  2   است.

به نقل از   u.today   انتظار می‌رود هارد فورک لندن در ۴ آگوست (۱۳ مرداد)  و با بلاک  ۱۲,۹۶۵,۰۰۰   عرضه شود .  این آپدیت گامی بزرگ در راستای انتقال الگوریتم اجماع این شبکه از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .