تصویب شدن لایحه مالیات بر رمزارزها توسط سنای آمریکا

Infrastructure Bill Passes Senate With Troubling Crypto Requirements

0

تصویب شدن لایحه مالیات بر رمزارزها  توسط سنای آمریکا

سنای ایالات متحده آمریکا ، لایحه زیرساختی  1.2 تریلیون دلاری را با الزام به ارائه گزارش‌های مالیاتی برای فعالان حوزه رمز ارزها به تصویب رساند . سناتور  ” تد کروز ” هشدار داد که این لایحه غیر قابل اجراست. او همچنین اضافه کرد که تصویب قوانین جدید برای رمز ارزها یک اشتباه غم‌انگیز خواهد بود.

سنای آمریکا با  69 رای موافق و  30  رای مخالف ، لایحه  1.2 تریلیون دلاری دو حزبی را در جلسه روز سه‌شنبه بدون در نظر گرفتن اصلاحیه ارائه شده ، تصویب کرد.

بسیاری از مردم نگرانی‌های خود را در مورد قوانین تدارک دیده شده در این لایحه پیرامون رمز ارزها اعلام کرده بودند .

سناتور ” پت تومی ”  نیز از ایالت پنسیلوانیا این لایحه را غیر قابل اجرا توصیف کرده بود . پیش از تصویب این لایحه دو اصلاحیه برای آن ارائه شد که با مخالفت برخی سناتورها این اصلاحیه‌ها رد شدند . روز دوشنبه سناتورهای حامی این دو اصلاحیه با وزارت خزانه‌داری به توافق رسیدند و سازشی در مورد معاف کردن برخی از فعالان این حوزه بوجود آمده بود.

سنا بعدازظهر روز دوشنبه به این اصلاحیه با اکثریت آرا رای داد اما برای الحاق به لایحه اصلی نیاز بود تا تمام نمایندگان به اتفاق آرا آن را تایید کنند که این اتفاق نیفتاد .

سناتور ” ریچارد شلبی ”  از ایالت آلاباما پس از اینکه نتوانست حمایت دیگر نمایندگان را برای تخصیص بودجه بیشتر به امور دفاعی و نظامی از محل مالیات‌های دریافتی رمز ارزها جلب کند ، این اصللاحیه را رد کرد.

سناتور ” مایک لی ”  از ایالت یوتا  سه‌شنبه در جلسه سنا هشدار داد اگر این لایحه تصویب شود ، اثری منفی بر این حوزه خواهد داشت.  او گفت : اگر ما این استراتژی اثبات‌نشده، آزمایش‌نشده و ناشناخته را اتخاذ کنیم ، مکان‌هایی خارج از ایالات متحده از قوانین ما سو استفاده خواهند کرد و مزایای بسیاری نصیبشان خواهد شد که ما از آنها بی‌بهره می‌مانیم . آنچه در آینده خواهیم دید پرواز نوآوری و سرمایه‌گذاری مرتبط با آن به خارج از خاک ایالات متحده آمریکا و به سمت دیگر نقاط جهان خواهد بود.

بسیاری از افراد فعال در دنیای رمز ارزها نیز با تصویب این لایحه مخالف هستند . از جمله این افراد می‌توان به مدیرعامل کوین بیس ، ” برایان آرمسترانگ ”  اشاره کرد . او در یادداشتی نوشت:  ( با تصویب این لایحه ما شاهد این خواهیم بود که توسعه فناوری بلاکچین به خارج از خاک آمریکا و به کشورهایی مانند چین خواهد رفت که هم‌اکنون هم در این زمینه بسیار مشتاق هستند.)

” ایلان ماسک”   مدیرعامل   Tesla   هم مخاالفت خود را با این موضوع اعلام کرد و گفت:

(  تصویب قوانین شتاب‌زده باعث ایجاد بحران می‌شود.)

مشکل اصلی که دراین لایحه وجود دارد در مورد تعریف کارگزار است که باید گزارش درآمدهای خود را به سازمان اعلام کند .

بطور کلی کارگزار میتواند شامل : توسعه دهندگان نرم افزار ، اعتبار سنجی تراکنش ها و کلیه نودها در شبکه باشد که تاکنون اطلاعات مورد نیازی به سازمان مالیاتی آمریکا  ارائه نمیدادند .

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .