تایید ETF بیتکوین توسط کمیسیون SEC

Bitcoin ETF Receives Approval from SEC,

0

تایید  ETF  بیتکوین توسط کمیسیونSEC

 

از زمان افزایش  چشمگیر قیمت بیت کوین در سال  2017  تاکنون ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی منتظر ایجاد و استفاده از فرصتی در این عرصه روبه‌رشد بوده‌ و تلاش کرده‌اند که این رمزارز را به وال استریت وارد کنند . البته ، اکثر این تلاش‌ها بی‌نتیجه بود و دلیل آن نیز کاهش تقاضا طی روند نزولی قیمت، مخالفت نهادهای دولتی یا عدم قطعیت و اطمینان پیرامون آینده بیت کوین به عنوان یک دارایی بود . اما اکنون ، با توجه به اینکه بیت کوین تاییدیه عموم مردم ، سازمان‌ها و حتی کشورهایی نظیر السالوادور و تایید ETF  آن توسط کمیسیون  SEC  را کسب کرده است، به نظر می‌رسد زمان مناسبی برای بیت کوین است تا مشروعیت خود را تثبیت کند.

اوایل روز جاری ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سرانجام اعلام کرد که اولین ETF  آتی بیت کوین در آمریکا را تایید کرده است. این موضوع پس از ماه‌ها مشورت و وقفه صورت گرفته است، به طوری که کمیسیون  SEC  بررسی و تایید حداقل ده‌ها درخواست ETF   بیت کوین را به تاخیر انداخته است. شرکت مدیریت دارایی ProShares    که   ETF   خود را اوایل تابستان سال جاری ارائه داده بود ، تا هفته آتی  ETF  بیت کوین خود را عرضه خواهد کرد. شرکت   ProShares  بیان کرده است که انتظار می‌رود این ETF    در تاریخ  18  اکتبر ( 26 مهر ) عرضه شود.

بدون شک ، این موضوع ، لحظه تاریخی برای عرضه رمزارزها است. ETF   که به عنوان جایگزین قانونی برای حفظ و نگهداری دارایی دیجیتال مورد نظر عمل می‌کند ، باعث می‌شود که سرمایه‌های جدیدی از جانب سرمایه‌گذاران سازمانی و خرده سرمایه‌گذاران وارد این عرصه شود ..

 

عملکرد ETF بیت کوین ProShares همانند GBTC شرکت گری‌اسکیل است. این  ETF  به جای قیمت رمزارز ، به رصد قراردادهای آتی بيت کوين خواهد پرداخت. گری گنسلر رییس کمیسیون  SEC  بیان کرده است که محصولات مبتنی بر بازار آتی، محافظت بیشتری از سرمایه‌گذاران ارائه خواهند داد.

به عنوان یک محصول مبتنی بر بازار آتی ، مزایا و تخفیف‌های بالقوه بیشتری در ارتباط با ارزش خالص دارایی  (NAV)  وجود خواهد داشت. هرچند ، ETF   شرکت  ProShares  دارای کارمزد مدیریت  0.95  درصدی است که کمتر از کارمزد ۲ درصدی GBTC است. این موضوع به همراه دوره‌های طولانی  GBTC  باعث می‌شود که سرمایه‌ها از طرف  GBTC  به سمت  ETF  شرکت  ProShares روانه شوند .

خبر تایید شدن ETF شرکت  ProShares  منجر به رشد بازار رمزارز شد ، به طوری که قیمت بیت کوین به رکورد  63000  دلار نزدیک شده است.

اوایل روز جاری ، قیمت بیت کوین به  62600  دلار رسید. در حال حاضر ، قیمت این رمزارز  61.300  دلار است که  6.36  درصد رشد نسبت به روز گذشته را نشان می‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .