تلاش جک دورسی در مورد UBI

Jack Dorsey on UBI: Bitcoin encourages transparency, long-term thinking

0

جک دورسی در مورد UBIبیت کوین شفافیت و تفکر بلندمدت را تشویق می کند

ابتکار کوچک دورسی در شروع  بیش از 55 میلیون دلار در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور سرمایه گذاری جذب کرده است تا درآمد پایه جهانی را آزمایش کند.

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر و مدیرعامل بلاک (قبلاً Square) در مورد پیامدهای استراتژی درآمد پایه جهانی (UBI) مبتنی بر بیت کوین (BTC) با نامزد کنگره ایالات متحده و یک معلم مدرسه ابتدایی تمام وقت، آریکا رودز، صحبت کرد.

دورسی ضمن اشاره به عدم شفافیت در سیستم مالی متمرکز موجود، گفت: «معرفی اطلاعات باعث میشود که  افراد را به رفتارهایی  تشویق می‌کند که برای آنها، جامعه یا خانواده‌شان کارساز نیست.

اگر در زمینه بیت کوین باید روی یک چیز تمرکز کرد –  چون عملیات شفاف است، کد شفاف است، سیاست شفاف است.

این پایه اصلی بیت کوین همان چیزی است که دورسی معتقد است این پتانسیل را دارد که موارد استفاده و مشکلات متعدد را در نتیجه مستقیم استفاده از ارز فیات حل کند. از طریق ابتکارات تجاری از جمله Start Small، این کارآفرین بیش از 55 میلیون دلار در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور سرمایه گذاری کرده است تا روی UBI آزمایش کند.

“ما در شرف آزمایش مفهوم UBI  با بیت کوین هستیم.”

آزمایش UBI مبتنی بر BTC دورسی شامل ایجاد یک جامعه  بسته در مقیاس کوچک از فروشندگان و بازرگانانی است که استانداردهای بیت کوین را رعایت می کنند. بر اساس ضریب شادی و تمایل به مشارکت، وی در نظر دارد موارد استفاده را برای اجرای گسترده شناسایی کند.

رودز قویاً معتقد است که مشارکت بیت کوین هزینه های مربوط به کارمزدهای بانکی را کاهش می دهد:

وقتی چیزی مانند لایتنینگ (شبکه) دارید، جایی که می توانید با هزینه های بسیار پایین تراکنش کنید، برای همه مفید است. از نظر اقتصادی مهم نیست که کجا باشند.»

از نظر سواد مالی، دورسی گفت که پذیرش استاندارد بیت کوین تفکر بلندمدت را القا می کند، با این حال، شک و تردید او نسبت به درآمد پایه جهانی مبتنی بر BTC بر اساس نتایج نشان داده شده توسط آزمایش های در حال انجام کاهش خواهد یافت:

«فقط این اقدام مالکیت آن (BTC) ذهنیت افراد را به روش‌های اساسی تغییر می‌دهد که کاملاً مثبت و ترکیبی در سراسر جوامع آنها است و سایر اقدامات مانند فروشندگان و بازرگانان اطراف آنها را تشویق می‌کند که کارهای مشابهی انجام دهند.»

در کنار مزایایی که با استاندارد بیت کوین همراه است، دورسی در مورد تأثیرات منفی آن نیز هوشیار است. در پایان، او ناکارآمدی سیاست‌های دولت و نحوه کمک UBI به رفع برخی از چالش‌ها را برجسته کرد:

“اگر قصد دارید با دادن مستقیم پول به مردم کمک کنید، بسیار بهتر از پولی است که دولت ها (فدرال و محلی) برای این ساختارهای حمایتی موجود خرج می کنند. این به مردم کمک نمی کند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .