تمرکز توسعه دهندگان  بلاکچین  برای ساخت  برنامه های کاربردی کاملا رایگان 

Inside the blockchain developers’ mind: Building truly free-to-use DApps

0

تمرکز توسعه دهندگان  بلاکچین  برای ساخت  برنامه های کاربردی کاملا رایگان

از آنجایی که استفاده از برنامه های غیرمتمرکز رایگان میباشد ، توسعه دهندگان باید راهی برای به دست آوردن منابع حمایتی از رشد  DApp  خود داشته باشند.

کوین تلگراف توسعه یک بلاک چین کاملاً جدید را از ابتدا تا شبکه اصلی و فراتر از آن از طریق سری خود ، Inside the Blockchain Developer’s   Mind  ، نوشته اندرو لوین از گروه  Koinos  دنبال می کند.

در مقاله قبلی خود ، از اصول اولیه توضیح دادیم که برای ساختن یک برنامه کاربردی غیرمتمرکز اجتماعی کاملا رایگان  Dapp  چه چیزی لازم است و اینکه  Koinos  چگونه این راه حل را میسر کرده است .

در آن مقاله ، توضیح دادیم که برای ارائه یک  DApp  واقعاً رایگان برای استفاده ، باید برای شخصی غیر از کاربر نهایی ، منابع شبکه « مانا » در مورد Koinon    برای اجرای یک مورد خاص فراهم شود . یکی از ویژگی‌های نوآورانه  Koinos ، مکانیسم جدید بدون هزینه آن است که   « مانا » نامیده میشود ، که به دارندگان   KOIN   اجازه میدهد بدون نیاز به شرط‌بندی توکن‌های خود یا حتی فکر کردن در مورد کاری که انجام می‌دهند ، به صورت رایگان از بلاکچین استفاده کنند .

Koinon  بر اساس این ایده طراحی شده است که از لحظه ای که شخصی KOIN  را به دست می آورد ، باید بتواند اقداماتی را در شبکه انجام دهد در حالی که  Koinos  به طور تدریجی و موقت مقادیر کمی از توکن های خود را قفل میکند و عملاً به جای کارمزد صریح ، هزینه فرصت را از آنها دریافت می کند . Mana  نحوه کمی کردن هزینه فرصت توسط سیستم است تا کاربران بتوانند زمان ( هزینه فرصت ) را برای منابع شبکه مبادله کنند و در نتیجه نیاز به هزینه مبتنی بر توکن مانند مدل گاز اتریوم را جایگزین کند.

این یک تجربه کاربری سرگرم کننده و بازی مانند برای بلاکچین ایجاد می کند ، اما در مورد برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین چطور ؟

بعنوان ارز بومی بلاکچین کوین ، فقط  KOIN  مانا را دارد که کاربران برای استفاده آزادانه از بلاکچین به آن نیاز دارند . اما اگر  KOIN  تنها توکن دارای  mana  باشد ، آیا کاربران برای استفاده از هر کدام از اپلیکیشن‌های  Koinos  مجبور به دریافت توکن نخواهند شد و آیا این کارمزد به نظر نمی‌رسد ؟ در حالیکه تجربه کاربر مطمئناً برتر از هزینه واقعی است ، زیرا کاربر فقط یک بار باید آن خرید را انجام دهد ، همچنان در تجربه کاربر  DApp  اصطکاک ایجاد می کند .

برای حل مشکل اجازه دادن به افراد برای استفاده از  DApps  بدون نیاز به دریافت هیچ توکنی ،  Koinos  به توسعه دهندگان قرارداد هوشمند اجازه میدهد تا مشخص کنند که چه کسی هنگام اجرای قرارداد هوشمند ، مانا را پرداخت می کند . این میتواند کاربر، توسعه دهنده یا شخص دیگری باشد – مانند یک سهامدار بزرگ – که می خواهد به موفقیت DApp  کمک کند .

این یک قابلیت جدید را باز میکند که ما آن را « حامی مالی مانا »  می نامیم ، که به سادگی به این معنی است که هر حسابی می تواند مانای مورد نیاز برای اجرای یک قرارداد را  « حمایت مالی »  کند. یک توسعه‌دهنده می‌تواند از این قابلیت استفاده کند تا خود را به عنوان ارائه‌دهنده مانا برای قرارداد تعیین کند . سپس، هنگامی که شخصی سعی می کند از  DApp  خود استفاده کند ، می تواند بدون نیاز به خرید  KOIN این کار را انجام دهد ، این امکان یک جهش دیگر را در تجربه کاربر در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها فراهم می‌کند و ممکن است برای بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز کافی باشد ، اما مأموریت ما ایجاد تجربه کاربری بهتر از سایر پلت‌فرم‌ها نیست – بلکه تسریع تمرکززدایی از طریق دسترسی است.

در گروه  Koinos ، هرگز تنها حل یک مشکل کافی نیست. ما همیشه به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم مشکلی را حل کنیم و در عین حال قابلیت‌های اضافی را باز کنیم که بلاکچین را حتی قدرتمندتر میکند. سیستمی که در این مقاله توضیح داده‌ایم، کاملاً از معنای ساده پرداخت‌کننده که قبلاً روی شبکه آزمایشی هاربینگر اجرا می‌شد ، پدید می‌آید . آن‌ها نه تنها به برنامه‌های کاربردی رایگان اجازه می‌دهند، بلکه مسیری ارگانیک برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کنند تا مانای اضافی را که برای حمایت از رشد  DApp  خود به آن نیاز دارند ، به دست آورند ، در حالیکه به سهامداران بزرگ راهی برای سرمایه‌گذاری در رشد و خلق ارزش بدون قربانی کردن می‌دهند . هر یک از دارایی های نشانه آنها. این نیز یک برد واقعی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .