5 سال زندان در انتظار توسعه دهنده اتریوم

North Korea-obsessed Ethereum dev gets 5 years for breaking sanctions

0

5 سال زندان در انتظار توسعه دهنده اتریوم

 

ویرجیل گریفیث، توسعه‌دهنده سابق اتریوم  ، به دلیل نقض تحریم‌های کره شمالی به  63  ماه زندان و  100 هزار دلار جریمه محکوم شد .

ویرجیل گریفیث، توسعه‌دهنده سابق اتریوم ، به دلیل شرکت در یک کنفرانس و کمک به کره شمالی در استفاده از فناوری بلاکچین در نقض تحریم‌های اقتصادی اعمال شده توسط ایالات متحده، به  63 ماه زندان محکوم شده و  100 هزار دلار جریمه خواهد پرداخت .

روز سه شنبه ، 12 آوریل ، قاضی منطقه ای ایالات متحده ، کوین کاستل از ناحیه جنوبی نیویورک ، این تصمیم را صادر کرد . قاضی کاستل اظهار داشت که  « آنچه در اینجا می‌بینید عمدی است، یک قصد عمدی برای نقض رژیم تحریم‌ها »  و افزود که گریفیث:

« می‌خواست مردم را در مورد نحوه فرار از تحریم‌ها آموزش دهد ».

در سپتامبر  2021 ، گریفیث به توطئه برای نقض قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین‌المللی ، قانونی که شهروندان آمریکایی را از صادرات هرگونه کالا ، خدمات یا فناوری به  ( کره شمالی ) بدون مجوز از وزارت خزانه‌داری ، ممنوع می‌کند ، اعتراف کرد .  در اوایل سال 2019 گریفیث در کسب مجوز از مقامات آمریکایی برای سفر به کره شمالی ناموفق بود ، اما در ماه آوریل ، به هر حال به پایتخت پیونگ یانگ برای ” کنفرانس بلاک چین و ارزهای دیجیتال ” سفر کرد.

در این کنفرانس ، او با پوشیدن کت و شلوار کره شمالی در مورد اینکه چگونه این کشور می تواند از ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم ها و پولشویی استفاده کند ، ارائه کرد. او همچنین روش هایی را ارائه کرد که چگونه میتوان از قراردادهای هوشمند به نفع کشور در مذاکرات تسلیحات هسته ای با ایالات متحده استفاده کرد .

در تلاش برای کاهش مجازات گریفیث، تیم دفاعی گریفیث شواهدی از عواملی ارائه کرد که ممکن است باعث شود او رفتار غیرمنطقی داشته باشد . آنها یک ارزیابی روانشناختی از گریفیث ارائه کردند که نشان داد او از هر دو اختلال شخصیت وسواسی جبری (  OCPD )  و اختلال شخصیت خودشیفته ( NPD ) رنج می برد.

تیم دفاعی او گفت که تشخیص OCPD  و  NPD  گریفیث را توضیح می دهد و احتمالاً همان چیزی است که باعث شده او هشدارهای دوستان ، خانواده و دولت را در مورد سفرهای غیرمجاز به این کشور نادیده بگیرد .

در ماه ژانویه، گزارش  Chainalysis  فاش کرد که در سال  2021 ، نزدیک به  400 میلیون دلار توسط هکرهای کره شمالی از طریق هک‌های صرافی و باج‌افزار، با استفاده از یک سیستم  بدافزار دقیق شامل مبادلات غیرمتمرکز مبادلات ارزی و کریپتو به سرقت رفته است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .