Beeple می گوید NFT ها حباب دارند ؛ 69.3 میلیون دلار خریداران مرموز به زودی آشکار می شود

Beeple Says NFTs Are in a Bubble; $69.3M Mystery Buyer to Be Revealed Soon

0

Beeple می گوید NFT ها حباب دارند ؛ 69.3 میلیون دلار خریداران مرموز به زودی آشکار می شود

مایک وینکلمن با حضور در تلویزیون CoinDesk یک روز پس از فروش رکورددار خود ، سوال کرد آیا NFT ها هنر را دموکراتیک می کنند؟

مایک وینکلمن ، هنرمند دیجیتال معروف به Beeple ، هیچ نظری ندارد.

وی در مورد توکن های غیرقابل انعطاف (NFT) در CoinDesk TV یک روز پس از توکن سازی خود ، “Everydays: The First 5000 Days” ، به قیمت 69.3 میلیون دلار فروخت ، گفت: “من فکر می کنم این یک حباب است.” “اگر الان حباب نباشد ، من معتقدم که احتمالاً در بعضی مواقع حباب خواهد بود زیرا افراد زیادی به این فضا می شتابند.

با این اوصاف ، او فکر می کند NFT ها قدرت خود را فراتر از لحظه فعلی “هیجان غیر منطقی” حفظ خواهند کرد.

وی با اشاره به نمونه هایی فراتر از هنر دیجیتال گفت: “این یک پتانسیل عظیم است که می تواند یک فناوری بسیار دگرگون کننده باشد.” “من از ماه اکتبر واقعاً همه کاره بودم.”

ارزش NFT در ماه های اخیر سر به فلک کشیده است ، و “Everydays” اکنون از همراهی گرانترین آثار هنری جهان لذت می برد. گرانترین نقاشی فروخته شده لئوناردو داوینچی بود که در سال 2017، 450.3  میلیون دلار فروخته شد.

بیپل به CoinDesk گفت خریدار قطعه خود به زودی مشخص خواهد شد و وی در حال کار با خریدار برای کشف روشهای نمایش NFT در دنیای واقعی است. وی گزینه هایی مانند قرار دادن آن در صفحه نمایش های بزرگ در مجامع عمومی ، ایجاد چاپ بزرگ برای خانه خریدار و یا نمایش آن بر روی ساختمانی در Art Basel را ذکر کرد.

در ابتدا گزارش شده بود که خریدار جاستین سان بنیانگذار Tron است ، اما همانطور که CoinDesk برای اولین بار روز پنجشنبه گزارش داد ، Sun در واقع با پیشنهاد آخرین لحظه مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بیپل گفت جمعه این فروش در اتر (ETH ، 1.66٪ +) ، واحد پول محلی بلاک چین Ethereum انجام شده است.

وی گفت: “من احتمالاً درصدی از آن را در اتر نگه می دارم.” “چقدر از آن  را، من صادقانه می گویم ، من واقعاً آنقدر فکر نکرده ام.”

بیپل گفت که او قصد دارد درآمد خود را از فروش رکوردشکنی در ساخت پروژه های هنری بزرگتر که وقت و منابع بیشتری می گیرد سرمایه گذاری کند. “Everydays” بلوکی از پست هایی بود که او از سال 2007 به طور روزانه ارسال می کند.

وی گفت: “من به افرادی كه این كار را جمع می كنند نگاه می كنم.” “من می خواهم که آن افراد بازده سرمایه خود را بدست آورند. برای آنها خوب است و اگر آثار هنری آنها ارزش بیشتری پیدا کند برای من خوب است. ”

علی رغم اینکه NFT به عنوان راهی برای تغییر اساسی اقتصاد دنیای هنر دیده می شود ، به نظر می رسید که Beeple بدبین باشد

وی گفت: “من این کار را برای پول نمی ساختم.” “صادقانه بگویم ، من فکر نمی کنم که اینقدر دنیای هنر را دموکراتیک کند.”

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .