Bitcoin چگونه توسعه می یابد – و چه چیزی در پس آن است

Crypto Long & Short: How Bitcoin Development Is Evolving – And What’s Behind It

0

Bitcoin چگونه توسعه می یابد  و چه چیزی در پس آن است

امروز می خواهم در مورد کد صحبت کنم.

می دانم ، این خبرنامه برای سرمایه گذاران حرفه ای است و نه توسعه دهندگان – چرا ما در مورد قیمت صحبت نمی کنیم؟ نگران نباشید ، ما به این موضوع هم توجه خواهیم آمد. اما همه چیز با فناوری بیت کوین در حال تکامل است که ارزش توجه را دارد. اگرچه این تغییرات ارتباط چندانی با حرکات کوتاه مدت قیمت ندارد ، اما به نظر می رسد نقش مهمی در پیشنهاد ارزش بلند مدت بیت کوین داشته باشد.

در این هفته دو نکته مهم  برای ایجاد این ذهنیت اتفاق افتاد: منبع جدید بودجه توسعه اعلام شد و پیشرفت در خصوص ارتقا پروتکل جاه طلبانه در حال پیشرفت است.

قبل از اینکه جزئیات بیشتری در مورد مهم بودن این موارد ارائه دهیم ، بیایید بررسی کنیم که چرا توسعه بیت کوین مهم است.

تکامل مداوم

ایده تغییرات در پروتکل بیت کوین برای بسیاری تعجب آور خواهد بود. منظورم این است که ،چه می دانید، اینکه کار نمی کند؟ آیا یکی از نقاط قوت آن این نیست که نمی توانید کد را تغییر دهید؟ این موارد دو سو تفاهم در مورد این فناوری و پتانسیل آن را برجسته می کند.

کد بیت کوین بیش از 10 سال است که در حال جابجایی است ، اما چند مورد تغییر داشته است. در روزهای اولیه ، اشکالات مکرری وجود داشت که خالق نامعلوم بیت کوین ساتوشی ناکاموتو و همکارانش آنها را برطرف می کردند. و قدیمی ها “جنگ داخلی” سال 2017 را در مورد گزینه های مختلف مقیاس گذاری به مرکز آنچه جامعه می خواست بیت کوین باشد به یاد می آورند. نتیجه تغییر کد بیت کوین برای تقویت ظرفیت بلوک بود ، در حالی که نظرات مخالف جوانه ای شد و بلاکچین بیت کوین جدید ، بیت کوین کش را تشکیل داد.

همچنین در زمینه پیشرفت عملکردها ، مانند امکان ایجاد زنجیرهای جانبی یا هموار سازی تبادل اطلاعات ، عملکرد مداومی وجود دارد. و مشکلات سازگاری و سایر اشکالات جزئی نیاز به توجه مداوم دارند. مانند همه فناوری ها ، اگر بیت کوین حفظ نشود و مرتباً به روز نشود ، از بین میرود.

در مورد چگونگی تغییرات ، هر کس می تواند در کد بیت کوین تغییر ایجاد کند – این کد بصورت open source است. با این وجود اجرای تغییرات به کلیت شبکه نیاز دارد و دستیابی به آن بسیار دشوار است. تصور کنید سعی دارید 20 نفر را با فلسفه ، اعتقادات سیاسی مختلف ، انگیزه های اقتصادی و اهداف زندگی متفاوت در یک تغییر ساده به توافق برسانید. حالا ، این ضرب را در صد ضرب کنید ، تغییرات را پیچیده کنید ، و درج کنید که اجرای یک تغییرات بصورت معناداربسیار دشوار است. این شبکه از هر تغییری غیر از آنچه که اکثریت معتقدند برای کل اکوسیستم مفید است محافظت می کند.

مشوق ها مهم هستند

یک سوال مهم این است که چه کسی به توسعه دهندگانی که روی کد بیت کوین کار می کنند حقوق میدهد؟

در روزهای آغازین شبکه بیت کوین ، تقریباً تمام بودجه توسعه دهندگان از یک منبع ، بنام بنیاد بیت کوین تأمین می شد. از آن زمان ، سایر سرمایه گذاران وارد صحنه شدند ، از جمله چندین شرکت اختصاص داده شده به کار بیت کوین ، مانند Blockstream ، Chaincode Labs و Lightning Labs. همچنین مشاغل معروف رمزارز مانند Square Crypto ، Coinbase ، OKCoin ، BitMEX و غیره و همچنین سازمانهای غیرانتفاعی مانند MIT’s Digital Currency Initiation و بنیاد حقوق بشر در این شرکت مشارکت دارند. علاوه بر این ، بسیاری از توسعه دهندگان از روی علاقه و اشتیاق روی بیت کوین بطور رایگان کار می کنند.

تنوع در حامیان توسعه بیت کوین از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا این اطمینان را می دهد که شبکه نمی تواند تحت تأثیر یک مجموعه اولویت دار قرار گیرد. به همین دلیل ابتکار عمل Brink که این هفته اعلام شد میتواند قابل توجه قرار گیرد: این تنوع توسعه بیت کوین را بیش از پیش رو به جلو  می برد.

Brink یک مدل بودجه جذابی را معرفی می کند. هدف آن هدایت کمک های مالی از طیف وسیعی از منابع ، از جمله افراد ، شرکت ها و غیر انتفاعی به طراحان است. بودجه اولیه آن از محل کمک های سرمایه گذار جان پفر و بنیانگذار رمزگذاری Xapo ونس کازارس و همچنین بنیاد حقوق بشر و سیستم عامل های رمزارز Kraken ، Gemini و Square Crypto است.

این نوع حمایت مالی می تواند برای افراد و شرکتهایی که می خواهند از توسعه بیت کوین پشتیبانی کنند اما نمی خواهند مجبور به انتخاب افراد خاص برای تأمین بودجه باشند ، جذاب باشد. این سازمان تقاضای خیرخواهانه 501 )(c )(3) را در ایالات متحده تخصیص داده است بنابراین کمک های مالیاتی می توانند از مالیات معاف شوند.

یک گام مهم دیگر ، تمرکز Brink بر آموزش توسعه دهندگان جدید است تا از مشارکت کنندگان پایدار واجد شرایط و متنوع در آینده اطمینان حاصل شود. این نشانه خوبی برای انعطاف پذیری و رشد طولانی مدت شبکه است.

نسخه بعدی

دومین خبر مهم هفته که اهمیت فناوری زیربنایی را برجسته می کند ، مربوط به ارتقا Taproot است که باعث افزایش عملکرد قرارداد هوشمند شبکه و همچنین معرفی برخی از خصوصیات حریم خصوصی می شود. استخرهای استخراج بیت کوین که بیش از 54٪ از نرخ هش فعلی شبکه را نشان می دهند ، این پشتیبانی را نشان می دهند. این یک گام محکم در جهت پیاده سازی است (اگرچه هنوز راهی برای ارتقا وجود دارد – هیچ تغییری در شبکه بدون بحث و جدل امکان پذیر نیست ، مهم نیست که تغییرات واقعی چقدر با استقبال روبرو شوند)

این خبر مهم فقط به دلیل تغییرات خاصی که Taproot ایجاد خواهد کرد ، قابل توجه نیست. درواقع نشان می دهد که موارد استفاده بیت کوین بطور مداوم در حال پیشرفت است ، و این خود یک پیشنهاد ارزشمند است. به عبارت دیگر ، اگر فکر می کنید بیت کوین اکنون یک فناوری قدرتمند است ، منتظر بمانید.

به عنوان نمونه ای از اینکه چگونه Taproot می تواند بر ارزش بیت کوین تأثیر بگذارد ، بیایید ببینیم عملکرد قرارداد هوشمند به چه معناست. برنامه Bitcoin تقریباً ساده است. می تواند کارهارا بصورت کمی و به خوبی انجام دهد. از طرف دیگر ، اتریوم پیچیده است ، اما می تواند از اجرای طیف گسترده ای از “قراردادهای هوشمند” یا برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی کند.

در حالی که بیت کوین در انعطاف پذیری با Ethereum هرگز  توانایی رقابت ندارد ، برخی از پیشرفت های ناچیز می تواند سودمندی آن را به عنوان ذخیره ارزش بهبود بخشد. به عنوان مثال ، تصور کنید که مسئولیت پذیری و مالکیت می تواند طوری برنامه ریزی شود که بیت کوین بتواند به عنوان یک وثیقه معتبر استفاده شود.

همچنین می توان استفاده از آن را به عنوان وسیله مبادله تقویت کرد. نوع جدیدی از امضای تأیید می تواند معاملات لایه 2 را آسان و ارزان کند. Taproot همچنین برخی از ویژگی ها را معرفی می کند که می تواند با پوشاندن نوع معامله (نه آدرس های ارسال / دریافت آن) ، استفاده بیشتر را ترغیب کند ، که این امر باعث ایجاد حریم خصوصی بیشتری می شود.

چشم انداز

گرچه راحت است که بیت کوین را به عنوان یک ماشین همیشگی در نظر بگیریم که فقط به کار خود ادامه می دهد ، اما نباید فرایندی را که برای چنین کاری انجام می شود فراموش کنیم. هرچه توسعه دهندگان بیشتر در زمینه تمیز و کارآمد نگه داشتن بیت کوین کار کنند ، پروتکل آن از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار بوده و احتمال اجرای دقیق پیشرفت های اساسی بیشتر است و هرچند این توسعه دهندگان از نظر زمینه ها و مشوق ها متنوع تر باشند ، احتمال اینکه بیت کوین بتواند در همان دامی که بسیاری از شبکه های فناوری امروز قرار میگیرند ، کمتر شود:

حتی اگر راه مستقیم سودآوری مشخص نباشد دیدن طیف وسیعی از مشارکت کنندگان در حفظ “کالای مشترک” بسیار جالب است . این چیزی بیشتر از تینکر open source است. این در مورد ساختن یک سیستم جدید که همه افراد درگیر معتقدند پاسخی برای سوالات اساسی که جهان اکنون با آن بیدار شده است، میباشد.

زمان خدمت

این هفته جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، قصد خود را برای معرفی رئیس سابق فدرال  ، جانت یلن ، به عنوان رئیس خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد و بر اساس گزارش ها ، ممکن است رئیس سابق کمیسیون تجارت آتی کالاها ، گری گنسلر را به عنوان معاون وزیر خزانه داری معرفی کند.

انتصابات خزانه داری برای صنعت رمزارز از این جهت قابل توجه است که این بخش می تواند نحوه برخورد برخی از تنظیم کنندگان اصلی مالی ایالات متحده به دارایی های رمزارز را شکل دهد.

یلن در گذشته گفته بود که او طرفدار بیت کوین نیست اما از نوآوری در بلاکچین و ارز رمزپایه پشتیبانی می کند.

جنسلر تخصص و اشتیاق عمیق تری از خود نشان داده است. وی پیش از کنگره در مورد چندین ارز رمزپایه شده و بلاکچین در موارد مختلف اظهار نظرکرد و در مقابل مقایسه با طرح های Ponzi عقب نشینی کرد و اعلام کرد که توکن کتابخانه ادی که هنوز راه اندازی نشده است ، از نظر شرایط امنیتی طبق قوانین ایالات متحده است. اواخر سال گذشته ، او حتی یک مقاله برای CoinDesk نوشت.

گنسلر در حال حاضر تیم انتقال نظارت مالی بایدن را در اختیار دارد ، که همچنین شامل چهار کارشناس رمز ارز و بلاکچین دیگر است:

کریس برومر استاد حقوق و مدیر دانشکده انستیتوی حقوق بین الملل اقتصادی دانشگاه جورج تاون ، نویسنده / ویراستار کتاب اصلی دارایی های رمزارز شده و میزبان پادکست عالی Fintech Beat است. وی همچنین در مورد پروژه کتابخانه پیش از کنگره ایالات متحده اظهار نظر کرد و به عنوان کمیساری در CFTC تحت ریاست جمهوری اوباما معرفی شد ، اگرچه نامزدی او پس از انتخابات 2016 تغییر کرد.

سایمون جانسون اقتصاددان و استاد دانشکده مدیریت MIT Sloan است ، جایی که وی بر تحقیقات بلاکچین نظارت می کرد و دوره ای را با این موضوع تدریس می کرد. او از آوریل 2009 تا آوریل 2015 عضو هیئت مشاوران اقتصادی دفتر بودجه کنگره بود. جانسون همچنین مقاله ای در مورد تأثیر گسترده فناوری بلاکچین در دنیای مالی را ارائه کرده است و در هیئت مشاور CoinDesk  نیز خدمت کرده است ، -در سال 2018 مهرسا برادران ، استاد دانشگاه کالیفرنیا در دانشکده حقوق ایروین ، متخصص حقوق بانکی است و همچنین به عنوان ناظر خبره در جلسه کمیته بانکی سنا درباره تأثیر ارزهای دیجیتال بر مشمولیت های مالی و در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس در مورد چارچوب های نظارتی.

لو مناند ، یکی از خالقین اصلی مفهوم دلار دیجیتال ، یک همکار دانشگاهی و استاد حقوق در دانشگاه کلمبیا است. وی درسال 2015 به عنوان مشاور ارشد معاون وزیر خزانه داری خدمت کرد ، همچنین به عنوان اقتصاددان در گروه نظارت بانکی بانک فدرال رزرو نیویورک کار کرده و تهیه جزئیات دلار دیجیتال در زمان بحران های اسکناس ها که توسط مجلس نمایندگان در ماه مارس تنظیم شده بود حضور داشت.

داشتن ناظران مقررات ارزی ایالات متحده که به خوبی در مورد ارز رمزنگارپایه شده و بلاکچین آگاهی دارند ، دلگرم کننده است زیرا این امر مقررات دست و پا گیر  را کمتر می کند. علاوه بر این ، حمایت رسمی از ارائه راه حل های جدید برای موانع مالی ، از جمله دارایی های مبتنی بر بلاکچین ، به احتمال زیاد هم پیشرفت در افق نظارتی و هم سرمایه گذاری بیشتر در صنعت رمزازر را به طور کلی تشویق می کند.

با این حال ، بیانیه وزیر خزانه داری فعلی ایالات متحده استیو مانوچین خوش بینی حاصل از بازار را جبران کرد و این نگرانی را ایجاد کرد که ممکن است قوانین سنگینی قبل از پایان سال از دفتر او اعمال شود. کتاب اخیر جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ، نشان داد که رئیس جمهور ترامپ به منوچین دستور داده است “دنبال” بیت کوین برود. و در اوایل سال جاری ، منوچین گفت كه FinCEN ، ناظر جرایم مالی كشور ، در حال آماده سازی برای ارائه برخی “نیازهای جدید قابل توجه” در مورد ارزهای رمزپایه است.

برخی از مقررات باعث ازبین رفتن نوآوری قبل از  آن می شوند. برایان آرمسترانگ ، مدیر عامل Coinbase در مبادله رمزارزدر این هفته توییت کرد که شایعاتی را شنیده است که Treasury قصد داشت بدون فوت وقت از مقررات محدود کردن استفاده از کیف پول های رمزپایه استفاده کند.

این خبر بدی برای موارد استفاده از دارایی های رمزارز مانند امور مالی غیرمتمرکز و برنامه های تجاری است و کاربران رمزارز ایالات متحده را در “حصاری” قرار می دهد ، و ارزش اصلی آن را در برابر مقاومت در برابر سانسور و توقیف نفی می کند. همچنین بسیاری از کاربران را مجبور می کند برای چنین خدماتی “خارج از مرز” بروند ، هم نظارت محافظتی را از تنظیم كنندگان ایالات متحده و هم نقش ایالات متحده را به عنوان یك قطب نوآوری مالی تضعیف می كند.

آیا کسی هنوز می داند چه خبر است؟

S&P 500 ، Nasdaq و حتی FTSE 100 این هفته شاهد افزایش بیشتری بودند که هنوز هم گیج کننده به نظر می رسد.

به نظر می رسد که من تنها کسی نیستم که گیج شده: بانک مرکزی اروپا ، صندوق بین المللی پول و فدرال رزرو همه در این ماه در مورد شوک به بازار در صورت وخیم تر شدن وضعیت ویروس کرونا هشدار داده اند. و به نظر می رسد که با توجه به آخرین آمار مورد تایید شده ، این کار را انجام می دهد. آخرین اخبار در مورد پیشرفت واکسیناسیون امیدوارکننده است ، با این وجود انتظارات به دلیل عوارض لجستیکی و برآورد کارآیی اصلاح شده ناامید کننده خواهد بود و به نظر می رسد بازارها در یک دوره بهبود اقتصادی در کوتاه مدت قیمت گذاری می کنند. اتفاقات زیادی می افتد که این بهبودی را به تأخیر می اندازد ، و اعیاد شکرگذاری و کریسمس ما را دور هم جمع می کنند و دمای زمستان ما را به داخل خانه می کشاند. همچنین احتمال وجود Brexit سخت وجود دارد که هم انگلیس و هم اروپا را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

این بدان معنا نیست که بازارها ثبات را حفظ نخواهند کرد. اگر خبرهای بدی وجود داشته باشد ، به نظر می رسد که دولت ها از بازارها حمایت می کنند. اگر خبر خوبی باشد ، بدیهی است که کاهشی به طور مشخص وجود ندارد.

طلا نیز در این هفته طبق انتظارات نبود و به پایین ترین حد خود از ماه ژوئیه سقوط کرد زیرا (به گفته تحلیلگران) سرمایه گذاران تصمیم گرفتند که  اکنون زمان مناسبی برای انتقال به دارایی های ریسک پذیر و دو برابر شدن آن به شرط بهبود اقتصادی است. بله شما درست خواندید.

بیت کوین ، که در برخی مواقع با طلا معامله می شود و در بعضی مواقع به عنوان دارایی ریسک پذیر معامله می شود ، روند صعودی خود را ادامه داد و به بالاترین رقم سالانه خود یعنی تقریباً 19375 دلار رسید و فقط یک انجمن جدید رمزارز را از برگزاری یک جشن جدید با بالاترین قیمت (ATH) محروم کرد. (طبق شاخص قیمت Bitcoin CoinDesk ، ATH 19783 دلار است. )

قیمت بیت کوین از اوایل روز چهارشنبه شروع به اصلاح کرد ، و هنگامی که بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات روز شکرگذاری بسته شد ، این اصلاح به یک روال تبدیل شد ، و از دستاوردهای خود در 10 روز گذشته باز شد (در زمان نوشتن مقاله – با این سرعت ، اوضاع می توانست کاملاً تغییر کند) .

پیوندهای زنجیره ای

در جستجوی دلایل افزایش اخیر بیت کوین (قبل از رکود این هفته) ، بسیاری انگشتان دست خود را به سمت موسسات نشان دادند. در حالی که اکنون سالها است که در مورد “دیوار پول” افسانه ای می شنویم که می خواهد عجله کند و قیمت های BTC را به سطح استراتوسفر برساند ، برخی علائم وجود دارد که نشان می دهد علاقه نهادینه شده برای  رشد دارد.

  • CIO از درآمد ثابت BlackRock ، بزرگترین مدیر سرمایه گذاری در جهان ، هفته گذشته در CNBC گفت که بیت کوین می تواند تا حد زیادی جای طلا را بگیرد ، زیرا رمزارز “بسیار کارآمدتر از عبور شاخص های طلا است. “
  • طبق دو پرونده تشکیل شده D ، وجوه بیت کوین Galaxy Digital در سال اول 58.7 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد ، که 55 میلیون دلار به صندوق متمرکز بر موسسات وارد شد.
  • تحلیلگران اشاره کردند که بیشتر حجم معاملات در ساعات رسمی ایالات متحده انجام شده است.
  • سه پرونده 8-K گذشته برای Grayscale Investments (متعلق به DCG ، همچنین مادر CoinDesk) ورودی سرمایه گذاران تازه معتبر بیش از 823 میلیون دلار را نشان می دهد. (منبع: FactSet)
  • در یادداشت سرمایه گذاری اخیر ، JPMorgan حدس می زند که عدم بازگشت بیت کوین به متوسط قیمت خود در هفته های اخیر ، نشانه این است که حرکت معامله گران مانند مشاوران تجارت کالا (CTA) نسبت به موسسات در بازار نقش کمتری داشته اند.
  • Zerohedge نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد دویچه بانک بیت کوین را در گروه دارایی تیم تحقیقاتی خود برای سرمایه گذاران دنبال می کند.

Zerohedge نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد بانک دویچه بیت کوین را در گروه دارایی تیم تحقیقاتی خود برای سرمایه گذاری دنبال می کند.

  • طبق گفته های مارکوس سوانپول ، مدیر عامل صرافی رمزگذاری Luno (متعلق به DCG ، همچنین مادر CoinDesk) ، حجم معاملات خرده فروشی از آفریقای جنوبی ، مالزی ، نیجریه و اندونزی طی یک ماه گذشته سه برابر شده است.
  • دن مورهد ، مدیرعامل و بنیانگذار مدیر صندوق Pantera Capital معتقد است که PayPal در پشت پرده قرار دارد و تقریباً 70٪ از عرضه جدید بیت کوین را از طرف کاربران خرده فروشی خود خریداری کرده است.

Dan Schulman ، مدیر عامل PayPal در مصاحبه ای با CNBC گفت که او معتقد است سودمندی بیت کوین به عنوان یک ارز در نهایت بر رفتار خرید و فروش غلبه خواهد کرد. TAKEAWAY: او سرمایه شرکت خود را در این باورها سرمایه گذاری کرده است و به کاربران PayPal امکان استفاده از ارزهای رمزپایه را در حدود 28 میلیون دلار از ابتدای سال آینده وعده داده است. در حالی که بسیاری از ما سر و صدا می کنیم و می گوییم “اما چه کسی  می خواهد یک فروشگاه ارزشمند داشته باشد؟ باید بخاطر بسپاریم که برخی از مناطق به ریل پرداخت مناسب دسترسی ندارند. برای بسیاری ، ارزهای رمزپایه ممکن است روش پرداخت آنلاین راحت تری نسبت به فیات باشد. و برنامه هایی که می توانند در بالای بلاک چین های عمومی ساخته شوند تا این موارد را تقویت کنند ، می توانند در نهایت از نوآوری و ارزش کل ارزهای رمزپایه پشتیبانی کنند.

Coinbase مبادله رمزارز مستقر در ایالات متحده ، در پاسخ به مقررات اخیر کمیسیون تجارت کالاهای آینده ، دیگر اجازه معامله با حاشیه را نمی دهد. TAKEAWAY: این یک عقب گرد برای مشارکت نهادی در Coinbase است – موسسات می خواهند از این نیرو استفاده کنند و به جایی روند که بتوانند آن را بدست آورند.

در این مقاله جذاب ، همکار من ایان آلیسون ظهور یک صنعت استخراج قوی بیت کوین در آمریکای شمالی را که با دسترسی به بازارهای سرمایه ، ثبات تنظیم مقررات و هزینه نسبتاً کم انرژی و میزبانی می باشد پایش می کند. TAKEAWAY: این امر به دو دلیل عمده قابل توجه است: 1) متنوع سازی پایگاه استخراج ، مقاومت پروتکل را در برابر دخالت های سیاسی تقویت می کند ، و 2) دسترسی پیشرفته به بازارهای سرمایه احتمالاً موجب تشویق سرمایه گذاری بیشتر در نگهداری شبکه می شود. هر چه تعداد ماینرهایی که برای حفظ شبکه کار می کنند بیشتر باشد ، امنیت آن نیز بیشتر است.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck مستقر در نیویورک ، تبصره تبادل بیت کوین را در Deutsche Boerse Xetra راه اندازی کرده است. TAKEAWAY: این سومین کالای قابل معامله در بورس است که در Xetra ، یکی از بزرگترین سیستم عامل های تجارت الکترونیکی در اروپا ، با گستره وسیع بین المللی (حدود 50٪ از شرکت کنندگان در تجارت آن از خارج از آلمان هستند) لیست شده است. تنوع انتخاب هم برای سرمایه گذاران و هم برای بلوغ بازار مناسب است.

شرکت سرمایه گذاری مستقر در کانادا Cypherpunk Holdings (ذکر شده در بورس اوراق بهادار کانادا با نماد بسیار cypherpunk-ish “HODL”) موقعیت های خود را در مونرو (XMR ، 1.93٪ +) و اتر فروخته و بیت کوین خود را تقریبا 280٪ افزایش داده است . TAKEAWAY: من بینشی در مورد استدلال آنها ندارم. من تنها این خبر را با شما در میان می گذارم زیرا استحکام بیت کوین که با این تغییر نشان داده شده ، همراه با این نماد جنجال برانگیز است.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .