Cosmos با هدف آنچه که آنها به عنوان “‘اینترنت بلاک چین “توصیف می کردند ،ایجاد شد

Cosmos

0

Cosmos

با هدف آنچه که آنها به عنوان “‘اینترنت بلاک چین “توصیف می کردند ،ایجاد شد و شبکه ای از بلاکچین است که می توانند به صورت غیرمتمرکز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

Cosmos شبکه ای متشکل از تعداد زیادی از زنجیره های بلوکی مستقل است که همه از الگوریتم های اجماع متحمل به خطای بیزانس (BFT) استفاده می کنند Cosmos توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بلاک چین هارا با اختیار خود و به صورت مجاز بسازند. این شبکه با انتشار اولین بلاکچین خود ، Cosmos Hub ، در سال 2019 راه اندازی شد.

در سال 2017 ،بنیاد Inter Chain  ،یک سازمان غیر انتفاعی سوئیسی که بودجه مربوط به پروژه های Open Source  (منبع باز ) بلاک چین را تامین می کند ،برای توسعه و راه اندازی نرم افزار Cosmos  با کمپانی Tender mint قرار داد منعقد کرد (که از نام All Bits  نیز استفاده می کند ) .Tender Mint  در سال 2014 توسط شخصی به نام Jae Kwon  تاسیس شد.وی در همان ابتدای سال  الگوریتم اجماع عیب یاب (متحمل عیب یاب ) بیزانسی (BFT ) خود را ایجاد و شرکت را برای ایجاد (توسعه ) فرصت های شغلی مرتبط با الگوریتم راه اندازی کرد .

کوون همچنین نویسنده مقاله سفید Cosmos  بود و در نهایت Tender Mint  مبلغ 9 میلیون دلار برای ادامه ی  توسعه پروژه از طریق بودجه سری A در مارس 2019 بدست آورد .

چشم انداز

Cosmos شبکه ای متشکل از بسیاری از زنجیره های بلوکی است و هر کدام از تعداد زیادی اززنجیره های بلوکی مستقل که از مکانیزم های اجماع متحمل به خطای بیزانس (BFT) ، از جمله Tender mint BFT استفاده می کنند. هر بلاکچین  به صورت فردی کنترل به اجرای قوانین و تغییرات مختص رمز ارز در زنجیره بلوکی را به عهده می گیرد، اما با سایر بلاک چین های شبکه نیز همکاری می کنند (همه با هم هماهنگ هستند ) . زنجیره های بلوکی که از الگوریتم های BFT استفاده نمی کنند می توانند از طریق بلاک چین های “آداپتور” به شبکه Cosmos متصل شوند.نه تنها Cosmos  برای موارد خاصی استفاده نمی شود بلکه قابل انطباق با موارد مختلف دیگر می باشد .

Cosmos دارای دو نوع زنجیره بلوکی (دو مدل Block Chain می باشد):

بخش ها (Zone  ) و مراکز (Hub)

بخش ها (مناطق یا Zone  ها )  حاوی زنجیره بلوکی منظم هستند در حالیکه Hub  ها ( مراکز ) مانند نقاطی هستند که مناطق مختلف یک زنجیره بلوکی را به همدیگر متصل می کنند . Cosmos Hub اولین بلاک چینی بود که در این اکوسیستم راه اندازی شد. این بلاک چین عمومی  و از الگوریتم اثبات سهام (POS ) استفاده کرده که دارایی با ارزش آن اتم (ATOM) است

راه اندازی و حق بیمه (مبلغ )

اگرچه اتم، رمز ارز رسمی  Cosmos Hub است ، اما تنها دارایی Hub یا کل شبکه نیست Cosmos Hub  یک بلاکچینی است که چندین رمز ارز را ساپورت می کند و بلاک چین های دیگر نیز می توانند در شبکه از رمز ارز های خود استفاده بکنند

اتم ها به کاربران شبکه امکان رأی دادن ، پرداخت هزینه معاملات ، اعتبار سنجی معاملات یا تفویض اعتبار تراکنش را می دهند. اتم ها همچنین به عنوان پاداش بین  اعتبارسنجان معاملات ( استخراج کنندگان )  و نمایندگان توزیع می شودوهیچ محدودیتی در مورد ذخیره کل اتمها وجود ندارد.

بنیاد Inter Chain  در سال 2017  پیشنهاد (عرضه ) سکه اولیه خود را انجام داد و بیش از 16 میلیون دلار ازاین طریق  جمع آوری کرد. قبل از فروش ، بنیاد تعهداتی را برای کمک های فردی “اهدا کنندگان اولیه” دریافت می کرد که شامل  5 ٪ از اهداف مالی میشد . همچنین آنها   تعهداتی که مشتریان  “قبل از تأمین بودجه” می بایست برای گرفتن وام های دوره ای از شرکت بپذیرند و تعهدات حاصل از مشارکت های استراتژیک که مبلغی بالغ بر 1،329،472 دلار بود را دریافت می کردند .

پس از ICO ، یک سوم کل اتمهای توزیع شده  از طریق فروش  متورم (فروش با قیمت بسیار زیاد ) به بنیاد     Inter Chain  ، (همچنین به عنوان Tender mint معروف است) یا همان All in Bits  ، اهدا کنندگان اولیه ، اهدا کنندگان قبل از ICO و اهدا کنندگان ICO توزیع شد. بنیاد Interchain و All in Bits هر دو با استخراج بلوک اصلی ، 10٪ از توکن ها را دریافت کردند. اهدا کنندگان اولیه 5٪ و اهدا کنندگان قبل از ICO و اهدا کنندگان ICO 75٪ به طور مشترک دریافت کردند

طراحی و امنیت شبکه

Cosmos   برای بالا بردن قابلیت همکاری در زنجیره ، توانایی بلاکچین ها برای انتقال داده ها بین یکدیگر بالا برده است. طراحی سیستمی شامل سه لایه در Tender Mint  به شرح زیر است : الگوریتم اجماع تحمل عیب بیزانسی (BFT) سازگار با هر زبان برنامه نویسی ، Cosmos SDK: ابزاری برای ساده سازی برنامه های ساختاری و IBC پروتکل ارتباطی بین بلاکچین به عنوان مبنای تبادل بین هر منطقه   که هر SDK      یک کیت توسعه نرم افزار است. ساختار کیت حاوی  ماژول های ثابت استاندارد یا بسته بندی شده می باشد .

همانطور که اشاره شد Cosmos Hub “اولین” منطقه ای (Zone )  بود که راه اندازی شد و یک توکن  بومی ، به نام اتم در آن وجود دارد . اتم ها به کاربران شبکه امکان رأی دادن ، پرداخت هزینه معاملات ، اعتبار سنجی معاملات یا تفویض اعتبار تراکنش به سایر کاربران را می دهند. اتم ها همچنین به عنوان پاداش به اعتبارسنجان معاملات و نمایندگان توزیع می شوند. Cosmos Hub همچنین دارایی های دیجیتال دیگری را در خود جای داده و مناطق درون شبکه را به هم متصل می کند

بدون نیاز به نقدینگی،توکن ها می توانند بین مناطق رد و بدل شوند  زیرا همه انتقال رمزارز ها  از طریق Cosmos Hub انجام می شود. Cosmos Hub میزان توکن های موجود در هر منطقه را ردیابی می کند و همچنین برای جداسازی مناطق دیگر از مناطقی که در آن مشکلاتی وجود دارد در نظر گرفته شده است.

سیاست های مالی

هیچ محدودیتی در ذخیره سازی  کل اتمها وجود ندارد.   توکن ها به عنوان پاداش برای اعتبارسنجان و نمایندگان به دلیل انباشت اتم ، اعتبار سنجی معاملات یا تفویض اعتبار معامله به سایر کاربران اعطا می شود.

مقدار توکن های  ایجاد شده در هر بلوک بسته به میزان ذخیره سازی در شبکه Cosmos فرآیندی پویا است. نرخ سهام هدف 66٪ از کل توکن ها است. نرخ تورم بین در بالا ترین حد  20٪ و در پایین ترین حد 7٪ در نوسان خواهد بود. اگر نرخ سهام زیر حد پایین  باشد ، تورم به سمت بالاترین حد 20٪ افزایش می یابد و توکن های بیشتری به عنوان پاداش توزیع می شود. نرخ تورم هدف از 7٪ شروع شد و هر بلوک را دوباره محاسبه می کند. محدودیتی در میزان اتم ها وجود ندارد.

پروسه جا به جایی پول

اولین بلاکچین یا منطقه ، Cosmos Hub ، توسط الگوریتم اجماع Tender mint BFT  ایجاد شد ، که همچنین یک الگوریتم اثبات سهام است و  اعتبارسنجان را ملزم به استفاده از امضاهای رمزنگاری برای محسابات تراکنشی هر  بلوک می کند ، در نتیجه آن ها پاداش را به دست می آورند. اعتبارسنجان غیر معتبر رمزهای سهام خود را به هر اعتبار سنجی واگذار می کنند تا بخشی از پاداش ها و هزینه محاسبات تراکنش هر  بلوک را بدست آورند.

در Cosmos Hub ، هر کسی می تواند روی اتم های خود شرط ببندد و سهام خود را به یک اعتبارسنج واگذار کند ، اما یک اعتبار سنج باید دارای سخت افزاری باشد که برای اعتبارسنجی بلوک ها ، نرم افزار خاصی را اجرا کند. در خارج از Cosmos Hub ، بلاکچین های جداگانه دیگر ممکن است از انواع مدل های خاص دیگر پیروی کنند .

برای انتقال یک معامله از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر ، مدرکی به زنجیره  ای که قرار است دریافت کننده باشد، ارسال می شود. پروتکل IBC  که به عنوان IBC Block Commit TX تعریف می شود در این اثبات که توسط هرکسی  قابل مشاهده می باشد  ، به  زنجیره ارسال کننده بسته ای را برای مقصد مورد نظر منتشر می کند . سپس IBC Packet Tx به بلاکچین اجازه می دهد تا بسته تأیید داده (معامله) را توسط فرستنده از طریق مدرکی که برایش فرستاده شده بود ،قابل استناد کند . این معاملات IBC ، معاملات بین “مناطق” از طریق Cosmos Hub انجام می شود و باید روی هر دو زنجیره تأیید شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .