ICO چیست ؟

0

ICO چیست ؟

ICO مخفف “عرضه اولیه سکه” است و به ایجاد و فروش توکن های دیجیتال اشاره دارد. در یک ICO ، یک پروژه مقدار معینی از رمز دیجیتال ایجاد می کند و آن را به مردم می فروشد ، معمولاً در ازای ارزهای رمزپایه دیگر مانند بیت کوین یا اتر.

 علاقمندان به هر دو دلیل یا دلایل زیر می توانند به علائم ارائه شده علاقه مند شوند:

 1) توکن یک مزیت ذاتی دارد – به دارنده اجازه می دهد به یک سرویس ، یک نتیجه گیری یا سهمی در درآمد پروژه دسترسی پیدا کند.

 2) سود در افزایش تقاضا خواهد بود که باعث بالا رفتن قیمت بازار توکن خواهد شد.

نشانه ها ، به ویژه فروش موفقیت آمیز ، معمولاً در صرافی ها ذکر می شوند ، جایی که خریداران اولیه می توانند سهام خود را بفروشند و خریداران جدید می توانند در هر زمان وارد شوند.

به عنوان نوعی سرمایه گذاری جمعی دیجیتال ، فروش توکن این امکان را برای شرکت های نوپا فراهم می کند که نه تنها سرمایه خود را بدون انصراف از سرمایه جمع کنند ، بلکه با ایجاد انگیزه در استفاده از دارندگان توکن ، پروژه را تصویب کنند.

خریداران می توانند هم از دسترسی به سرویسی که رمز ارائه می دهد و هم از طریق موفقیت آن از طریق قدردانی از قیمت رمز بهره مند شوند. این سودها را می توان در هر زمان (معمولاً) با فروش توکن ها در بورس تحقق بخشید. یا ، خریداران می توانند با خریدن نشانه های بیشتر در بازار ، اشتیاق روزافزون خود را نسبت به این ایده نشان دهند.

تاریخچه

 اولین فروش رمز در سال 2014 ظاهر شد ، زمانی که هفت پروژه جمعا 30 میلیون دلار درآمد داشتند. بزرگترین آن سال ethereum بود – بیش از 50 میلیون اتر ایجاد و به مردم فروخته شد و بیش از 18 میلیون دلار درآمد داشت.

 2015 سال آرام تری بود: هفت فروش در مجموع 9 میلیون دلار درآمد کسب کرد که بیشترین فروش – آگوست – چیزی بیش از 5 میلیون دلار جمع آوری کرد.

 فعالیت در سال 2016 آغاز شد ، زمانی که 43 فروش – از جمله Waves ، Iconomi ، Golem و lisk – 256 میلیون دلار جمع شد. در این مجموع فروش بدنام توکن در DAO ، یک صندوق سرمایه گذاری مستقل که با هدف تشویق توسعه اکوسیستم اتریوم با اجازه دادن به سرمایه گذاران برای رای گیری در مورد پروژه های تأمین بودجه ، شامل می شود. اندکی پس از فروش بیش از 150 میلیون دلار ، یک هکر حدود 60 میلیون دلار اتر را از بین برد و منجر به سقوط پروژه شد (و یک چنگال پروتکل اتریوم).

شکست DAO مانع از علاقه وافر روزافزون برای نوع جدید دارایی نشد و در دسامبر اولین صندوق اختصاص داده شده به سرمایه گذاری رمز از سرمایه گذاران خطر پذیر قدیمی برخوردار شد.

سال 2017 شاهد انفجار فعالیتی بودیم – 342 نسخه توکن تقریباً 5.4 میلیارد دلار سرمایه جمع کردند – و این مفهوم را در خط مقدم نوآوری در بلاکچین قرار داد. فروش فروش در بازه های زمانی کوتاه تر به اوضاع دامن زد و با عجله برای “اقدام” ، اصول پروژه برای سرمایه گذاران آینده اهمیت کمتری پیدا کرد.

همزمان با افزایش توجه ، نظارت بیشتر افزایش یافت ، و نگرانی در مورد قانونی بودن فروش رمزها هنگامی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بیانیه ای ارائه داد مبنی بر اینکه اگر دارایی دیجیتالی فروخته شده به سرمایه گذاران آمریکایی دارای ویژگی های یک امنیت (حقوق مالکیت ، جریان درآمد یا حتی انتظار سود از تلاش دیگران) ، مجبور به رعایت قوانین اوراق بهادار ایالات متحده بود.

در اواسط سال ، ICOs از سرمایه های خطرپذیر به عنوان منبع اصلی سرمایه گذاری برای استارت آپ های بلاکچین پیشی گرفتند زیرا آنها به سمت راهی آسان تر و سریع تر برای جمع آوری مقدار زیادی پول بدون از بین بردن ارزش سهام در شرکت رفتند.

فواید:

فواید برای صادرکننده:

  • دسترسی به بودجه بذر ، بسیار سریعتر و با محدودیت کمتر از طریق سرمایه سرمایه گذاری
  • فرصتی برای ایجاد مدلهای جدید و غیرمتمرکز تجاری
  • پایگاه مشارکت کنندگان برای استفاده و آزمایش سرویس و یک اکوسیستم محکم بوت انگیزه بدون از دست دادن حقوق صاحبان سهام در پروژه (مگر اینکه توکن ها تقسیم مالکیت را ذکر کرده باشند)
  • یک روند سریعتر بودجه محدودیت های دلخواه بیشتری برای مبالغ جمع آوری شده به دارنده رمز:
  • دسترسی به یک سرویس ابتکاری سود احتمالی از طریق افزایش قیمت رمز مشارکت در یک مفهوم جدید ، نقشی در توسعه یک فناوری جدید
  • خطرات برای صادر کننده:
  • مقررات نامشخص (احتمال تصادف پس از صدور ، جریمه نقدی یا حتی مجازات)
  • سرمایه گذاری ناپایدار (فروش فروخته شده توسط کاربران ناراضی می تواند روی قیمت رمزگذاری و زنده ماندن پروژه تأثیر بگذارد)
  • ایده اندکی از دارندگان رمز (برخلاف سهامداران) برای دارنده: هیچ تضمینی برای توسعه پروژه وجود ندارد بدون محافظت نظارتی (سرمایه گذاری در معرض خطر) اغلب اطلاعات ناچیز در مورد اصول اساسی شفافیت کم در مورد ساختار نگه داشتن رمز

 چشم انداز

در زمان نوشتن این مقاله ، به نظر می رسد رشد در عرضه اولیه سکه همچنان ادامه داشته باشد. با بلوغ این فناوری و کسب تجربه بیشتر بازار از این مفهوم ، و با پیشرفت بیشتر سرمایه گذاران ، کیفیت توکن ها و دوام مدل های تجاری بهبود می یابد.

نهادهای نظارتی به احتمال زیاد در طی چند سال آینده بیشتر به فروش رمزها توجه خواهند کرد ، شاید حتی تصویب قوانین blank – یا اصلاح قوانین موجود – برای محافظت از سرمایه گذاران در مقابل فروش های ناشایست یا جعلی.

در همین حال ، انواع جدیدی از مدل های تجاری همچنان ظهور خواهند کرد که توسط سیستم جدید بودجه و ساختار عملیاتی تقویت می شوند. زیرساخت هایی که از فروش توکن پشتیبانی می کنند نیز با ورود مشاوران معتبر به “بانک های سرمایه گذاری” این بخش و سیستم عامل های اختصاصی جدید به طور فزاینده ای تجربه کاربر را افزایش می دهند.

CoinDesk شما را در جریان آخرین تحولات در توکن دیجیتال و بودجه پروژه بلاکچین قرار می دهد. ما همچنین خلاصه های فصلی را در گزارش های عادی وضعیت بلاکچین ارائه می دهیم که می توانید بصورت رایگان بارگیری کنید. و می توانید با ردیاب رنگی و تعاملی ICO زبانه ها را روی ICO های کامل نگه دارید.

نویسنده: Noelle Acheson

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .