Mastercoin ، با نام تجاری Omni

Mastercoin

0

Mastercoin ، با نام تجاری Omni در سال 2015 ، در واقع یک لایه پروتکل open-source است که برپایه بیت کوین ساخته شد و ایجاد ارزهای رمزپایه و دارایی جدید را امکان پذیر می کند.

این پروژه با هدف رفع آنچه که بزرگترین مانع در برابر پذیرش بیت کوین یعنی  عدم امنیت و بی ثباتی اعلام شد . همچنین ادعا کردند که توسعه بلاک چین های ‘جایگزین’ مانع تصویب ارزهای رمزپایه جدیدی است که در این زنجیره ها و بیت کوین معرفی شده است.

Mastercoin در سال 2013 توسط J.R. Willet تاسیس شد و یکی از اولین پلتفرم هایی بود که امکان سرمایه گذاری جمعی را فراهم کرد ، که بیشتر به عنوان عرضه اولیه سکه یا ICO شناخته می شود. این سرویس همچنین مبادلات غیرمتمرکز (DEX) را فراهم می کند ، که کاربران را قادر می سازد بدون شخص ثالث مبادلات رمزنگاری peer-to-peer  را انجام دهند.

Mastercoin چگونه کار می کند؟

چشم انداز

Mastercoin ، با نام تجاری Omni در سال 2015 ، در واقع یک لایه پروتکل open-source است که برپایه بیت کوین ساخته شد و ایجاد ارزهای رمزپایه و دارایی جدید را امکان پذیر می کند.

استفاده دیگری که توسط این پروژه تبلیغ شد ، استفاده از پروتکل برای ایجاد لایه هایی با ارزش پایدار بود. به عبارت دیگر ، دارایی هایی که می توانند به ارزها یا کالاهای دیگر متصل شوند. Tethercoincoin یکی از این پروژه های برجسته است که بر روی پروتکل Omni ساخته شده است (Tether به عنوان نشانه های20 ERC  نیز وجود دارد).

Mastercoin دارای یک نهاد غیرانتفاعی مرتبط ،با عنوان بنیاد Mastercoin بود ، که استفاده از این پروژه را تبلیغ می کرد. ادامه با نام تجاری جدید پروتکل ، اکنون بنیاد Omni نامیده می شود. اعضای برجسته بنیاد Mastercoin شامل Brock Pierce ، بنیانگذار Tether ، Blockchain Capital و Block.one هستند که پلت فرم EOS را راه اندازی کرده اند. کریگ سلارس یکی دیگر از بنیانگذاران Tether است و در حال حاضر تکنسین ارشد بنیاد Omni است.

 

راه اندازی و صدور

اولین Mastercoin ها از طریق آدرس خروجی پروتکل تولید شده اند که آن را با بلوک پیدایش بلاکچین بیت کوین مقایسه کرده است. افرادی که می خواستند Mastercoin تهیه کنند قبل از 31 آگوست 2013 بیت کوین را به آدرس خروجی  ارسال کردند و مسترکوین معادل 100 برابر مبلغ ارسال شده بیت کوین دریافت کردند.

طراحی شبکه

پروتکل Omni بین پروتکل بیت کوین و ارزهای ساخته شده برپایه Omni قرار دارد. از آنجا که تمام تراکنش های Omni در بلاکچین بیت کوین ثبت شده است ،بنابراین از امنیت شبکه Bitcoin بهره مند می شود. کاربران می توانند “نشانه های مالکیت” در شبکه ایجاد کنند که می تواند برای ارزها ، اسناد ، عناوین و سرمایه گذاری ها و موارد دیگر استفاده شود.

پروسه انتقال پول

تمام معاملات در بلاکچین بیت کوین ذخیره میشوند و می توانند نشان دهنده تراکنش در لایه های بالاتر در پروتکل باشند. برخی از معاملات در این پروتکل نیاز به هزینه دارند در حالی که برخی دیگر این هزینه را ندارند. به عنوان مثال ، توکن های ارسالی بر روی پروتکل Omni هزینه ای را متحمل نمی شوند و همچنین معاملاتی که مستقیماً از Omni استفاده می کنند ، ویژگی را بر روی پروتکل ایجاد می کنند یا مالکیت آن را تغییر می دهند ، نیز انجام نمی شوند. نمونه ای از معامله ای که مستلزم پرداخت هزینه باشد این است که کسی برای خرید و فروش سکه ای متفاوت از یک سکه استفاده کرده باشد.

برنامه نویسی

پروتکل Omni برپایه پایگاه داده کد Bitcoin Core ساخته شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .