NFTها تخیل را آزاد میکنند!!

NFTs liberate imagination: The gender gap that needs to be addressed

0

NFT ها تخیل را آزاد می کنند: شکاف جنسیتی که باید برطرف شود

داده‌ها نشان می‌دهد که تنها 16 درصد از خالقان NFT زن هستند – یک شکاف جنسیتی گسترده که نشان‌دهنده حضور کم‌رنگ زنان در اکوسیستم NFT امروزی است.

توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) توجه رسانه‌ای زیادی را به خود جلب کرده‌اند، اما کارشناسان معتقدند که تأثیر آن‌ها فراتر از فروش آثار هنری دیجیتال یا توییت‌ها خواهد بود و نحوه ارتباط مردم با ایده‌ها را برای همیشه تغییر می‌دهد.

بازار جهانی NFT علیرغم وعده شکستن قالب، به اندازه صنعت هنر متعارف کم رنگ، مردانه و قدیمی است. جدیدترین آمار نشان می‌دهد که تنها 16 درصد از خالقان NFT زن هستند – یک تفاوت جنسیتی شگفت‌انگیز که نشان‌دهنده حضور کم‌رنگ زنان در اکوسیستم NFT امروزی است.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Art Tactic و منتشر شده توسط بلومبرگ، هنرمندان زن تنها 5 درصد از فروش را در بازار NFT به خود اختصاص دادند. در مقایسه، آثار هنرمندان مرد 77 درصد از فروش را تشکیل می‌دهند (16 درصد هنرمندان ناشناخته و 2 درصد به صورت جمعی خلق شده‌اند).

با این حال، پروژه های خاص NFT در تلاش برای غلبه بر این مشکل هستند. راریبل یکی از آنهاست. Rarible حمایت از پروژه های NFT تحت رهبری زنان را در اولویت قرار داده است. Cointelegraph با کارشناسان صنعت، Masha Vyazemskaya، رئیس ارتباطات در Rarible، و Rebekah Keida، مدیر ارشد بازاریابی XBTO، در مورد اختلاف جنسیتی در فضای NFT صحبت کرد.

به گفته ویا

زمسکایا، بخش فناوری همیشه یک بخش تحت سلطه مردان بوده است، که به اعتقاد او “احساس ارعاب را برای بسیاری از زنانی که می خواهند وارد فضای NFT شوند تقویت می کند.” او می افزاید:

از آنجایی که صنعت به رشد خود ادامه می دهد، مهم است که ما از هنرمندان و مبتکران زن  ازخود دفاع کنیم و کار آنها را ترویج و تشویق کنیم و به آنها فرصت بیشتری برای شکل دادن به آینده صنعت بدهیم.”

او چالش‌هایی را که سازندگان زن برای اولین بار وارد بخش NFT می‌شوند، بر اساس «صنعت فناوری گسترده‌تر» توصیف می‌کند. به گفته او، «صنعت فناوری سنتی از لحاظ تاریخی همیشه به سمت جاه‌طلبی‌ها و موفقیت‌های مردانه بوده است و این انتظار نادرست را ایجاد می‌کند که فناوری در درجه اول برای مردان است».

به گفته ویازمسکایا، آگاهی اولین گام مهم در تشویق زنان بیشتر برای مشارکت در صنعت NFT است. همانطور که او می گوید، با حمایت از خالقان زن موفق و ابتکارات تحت رهبری زنان، ما برای نسل های آینده نوآوران سابقه ای ایجاد می کنیم که بخش NFT یک “جامعه برای زنان” است.

به گفته ربکا کیدا از XBTO، دو اقدام مهم برای افزایش تعداد زنان درگیر در فضاهای NFT و Web3 «ثبت نام افراد بیشتر در آموزش ارزهای دیجیتال و تقویت حس مشارکت بیشتر است».

“راستش این  که این صنعت هنوز بسیار جوان است، بنابراین هیچ کس واقعا “متخصص” نیست. ما همه با هم در حال یادگیری هستیم. هر چه بیشتر بتوانیم این مفهوم از فراگیری را ترویج کنیم، فضا برای کاربران جدید ارزهای دیجیتال و زنانی که به دنبال مشارکت هستند،  با استقبال بیشتری روبروخواهد کرد.”

آنها به هر خانمی که در نظر دارد در بخش NFT شغلی داشته باشد چه توصیه ای می کنند؟ Vyazemskaya پیشنهاد کرد که ایده خوبی است که در اسرع وقت شروع به تعامل با سایر سازندگان و مجموعه داران کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .