Yat چیست و چرا مردم 425 هزار دلار برای ایموجی می پردازند؟

What is a Yat and why are people paying $425K for emojis?

0

Yat چیست و چرا مردم 425 هزار دلار برای ایموجی می پردازند؟

سازندگان می گویند که در Web3، Yat نه تنها یک شناسه دیجیتال جهانی خواهد بود، بلکه می تواند به عنوان URL، آدرس کیف پول استفاده شود و می تواند به عنوان یک NFT بر روی بلاک چین اتریوم اضافه شود.

آیا ایموجی ها به نسخه Web3  به یک نام کاربری تبدیل می شوند؟ این همان چیزی است که استارتاپ فناوری مستقر در نشویل یات معتقد است و با فروش 160000 فروخته به ارزش مجموع 20 میلیون دلار، به نظر می رسد بسیاری از مردم عادی موافق هستند.

Yat رشته ای از یک تا پنج ایموجی است که می تواند به عنوان نام کاربری دیجیتال، URL وب سایت و به عنوان آدرس پرداخت برای کیف پول دیجیتال شما استفاده شود. این نوعی تلاقی بین یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) و آدرس دامنه است – اگرچه همه Yat ها توکنیزه نمی شوند.

این شرکت در سرور Discord خود نوشت: “Yat به شما امکان می دهد از ایموجی ها به عنوان نام کاربری و هویت جهانی خود در اینترنت استفاده کنید.”

«تصور کنید به جای قهوه کوئین98 یا [email protected] به عنوان مار آتش یا روبات-روح-تاج شناخته شوید. با داشتن یک یات – مثلاً درخت نخل اقیانوسی-سه تایی- برای همیشه مال شماست. شما تنها کسی روی زمین هستید که صاحب این ایموجی ها هستید.

از نظر تئوری، Yat می تواند جایگزین غیرمتمرکز برای سیستم نام دامنه فعلی (DNS) باشد که توسط تنظیم کننده اینترنت ICANN اداره می شود. DNS از یک سیستم متمرکز و سلسله مراتبی برای سازماندهی و کمک به کاربران برای یافتن چیزها در اینترنت استفاده می کند.

دارندگان Yat از جولای 2021 این گزینه را دارند که رشته ایموجی های خود را به عنوان یک NFT در بلاک چین اتریوم با هزینه اضافی توکن کنند، اما خرید Yat در واقع مانند برش NFT نیست.

برای تبدیل Yat به NFT، مالکان باید ابتدا از “ابزار ویژوالایزر” Yat برای ایجاد یک انیمیشن کوتاه از رشته ایموجی استفاده کنند. سپس تجسم به خود Yat گره خورده و می تواند به عنوان یک NFT برای نگهداری یا فروش در OpenSea ساخته شود.

یک طراحی با یک تا پنج کاراکتر می تواند در ابتدا از 4 دلار تا صدها هزار دلار هزینه داشته باشد، به علاوه هزینه های اضافی برای تبدیل آن به NFT. هر چه این ترکیب کوتاه تر و به یاد ماندنی تر باشد، قیمت بالاتری دارد.

گران ترین یات، تک شخصیت یک کلید طلایی بود که در اواسط سال 2021 در حراج Yat Destiny به قیمت 425000 دلار رفت. در زمان نگارش این مقاله، Yat دارای حجم معاملاتی 410 ETH (1,258,622 دلار) در Opensea است.

یات در حال حاضر چندین سرمایه‌گذار مشهور دارد، از جمله پاریس هیلتون (تاج ملکه، درخشش ملکه)، لیل وین (نت موسیقی بیگانه) و کشا (کشتی موشک رنگین کمان-بیگانه).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .