Zilliqa پلت فرم بلاکچین عمومی

Zilliqa

0

Zilliqa

Zilliqa یک پلت فرم بلاکچین عمومی است که به دلیل اجرای اولیه تکه کردن شناخته می شود ، یک راه حل مقیاس گذاری که گره های اعتبار سنجی تراکنش را در شبکه های بلاکچین به اجزای کوچکتر یا “تکه های کوچک یا خرده ریز” تبدیل می کند.

این خرده ریزها “میکروبلاک ها” را همزمان با سایر خرده ریزها تأیید می کنند و متعاقباً میکروبلاک ها برای ایجاد یک بلاک واحد در بلاکچین ترکیب می شوند. این هدف برای افزایش سرعت پردازش معاملات بلاکچین است.

در ژوئن 2017 Zilliqa در سنگاپور ، آغاز به کار کرد. این پروژه توسط آمریت کومار ، رئیس و مدیر ارشد علمی آن، بنیانگذاری شد. یائوقی جیا ، مدیر ارشد فناوری ؛ شینشو دونگ ، یکی از اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل سابق پروژه ؛ و ماکس کانتلیا ، مشاور و عضو هیئت مدیره می باشند.

Zilliqa از طریق پیشنهاد اولیه سکه (ICO) که در ژانویه 2018 به استنتاج رسید ، 22 میلیون دلار اتر جمع آوری کرد. کل عرضه Zilliqa ، ارز رمزپایه بومی این پلتفرم ، 22 میلیارد Zill (ZIL) است. در ابتدا توکن ها به عنوان توکن های ERC-20 در شبکه Ethereum راه اندازی شدند و در راه اندازی شبکه اصلی ، در ژانویه 2019 ، توکن های ZIL جایگزین شدند.

در سال 2019 ، Zilliqa شبکه اصلی خود را راه اندازی و معاملات خود را در سه ماهه اول فعال کرد.

در سه ماهه دوم ، ایجاد قرارداد هوشمند را در سیستم عامل خود آغاز کرد ، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند با استفاده از زبان برنامه نویسی خود بلاکچین ، بنام Scilla ، قراردادها را بنویسند و راه اندازی کنند.

از طریق خرد کردن ، Zilliqa ادعا می کند که تراکنش زنجیره بلوک آن با تعداد گره های شبکه مطابقت داشته و افزایش می یابد. به عنوان مثال ، این پروژه ادعا می کند که کاربران هنگام کار 1800 گره تقریباً 1،218 تراکنش در ثانیه را مشاهده خواهند کرد ، این تعداد با دو برابر شدن تعداد گره ها به 2،488 تراکنش در ثانیه افزایش می یابد. این شرکت ادعا می کند بیش از 2828 تراکنش در ثانیه در شبکه آزمایشی خود انجام داده است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .